İshak Gazel, Ali Fazıl Kasap’a çağrı yaptı: “Evet oyu vermeli”

AK Parti Milletvekili İshak Gazel, CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap'a çağrı yaptı: "HDP'li Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına evet oyu vermesini bekliyoruz."

0
546

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, HDP’li Semra Güzel’in teröristle fotoğraflarının ortaya çıkmasına tepki gösterdi.

Gazel, gazetecilere yaptığı açıklamada, öldürülen PKK’lı teröristle fotoğrafı basına yansıyan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında hazırlanan Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, Meclis Başkanlığınca Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon’a havale edildiğini hatırlattı.

Genel kurulda da bu anlamda dokunulmazlığının kaldırılmasıyla ilgili bir çalışma yapılacağını belirten Gazel, şunları kaydetti:

“Çünkü bu kesinlikle milletin meclisinde bulunmasını kabul edemeyeceğimiz ve şiddetle ret edeceğimiz bir mevzu. Sonunda bu olay üzerine yapılan bir araştırmada Semra Güzel’le aynı pozisyonda olan 10 kadar da milletvekili var. Bunlarla alakalı da bir dokunulmazlık fezlekesinin düzenlenmesi herhalde bekleniyordur. Bunlarla ilgili de eğer karma komisyona gelirse karma komisyonundan bir an önce geçmesini ve genel kurulda da onlarla ilgili dokunulmazlığın bir an önce görüşülmesini hassasiyetle istiyorum. Çünkü bu bir güvenlik meselesidir. Orası milletin meclisidir. Milletin meclisinde milletin aleyhine bulunan herhangi bir şey kabul edilemez, edilmemelidir. Bununla alakalı parti olarak gerekli tepkilerimizi ortaya koyduk. Gerekli girişimlerimizde de bulunduk.”

Güzel ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tavrını eleştiren Gazel, Millet İttifakı’nın büyük ortağı CHP’nin bu konuda bir şey söyleyemediğini aktardı.

Gazel, CHP Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap’a, Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması konusunda evet oyu vermesi için çağrıda bulunduğunu sözlerine ekledi.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here