Bu ünlülerin Kütahyalı olduğunu biliyor muydunuz?

Bu ünlülerin Kütahyalı olduğunu biliyor muydunuz?
service

Hisarlı Ahmet

1908 yılında Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Gençlik yıllarında gezeklerde tanıştığı “üç telli bağlama” ile müzik dünyasına adım atmıştır. Evlenip şehir merkezine taşındıktan sonra açtığı kahvenesine Aşık Veysel, Aşık Davut Suları gibi ozanlar onu dinlemek için gelirlerdi.

Kütahyalı Ünlüler
Hisarlı Ahmet

Hande Baladın

1997 Kütahya doğumludur. Eczacıbaşı’nın altyapısında yetişmiştir. Voleybol serüvenine orta oyuncu olarak başlayan milli voleybolcu 2015 -2016 yılında Eczacıbaşı’nda A takıma yükselmiştir.

Kütahyalı Ünlüler
Hande Baladın

Ayla Dikmen

1944 Kütahya doğumludur. İlk kez Aydın Lisesinde şarkı söylemeye başlayan ünlü şarkıcı, bir süre de TBMM’de stenograf olarak çalışmıştır. İlham Gencer’in yönlendirmesi ile profesyonel müzik hayatına giriş yapmıştır. 12 Eylül darbesinden sonra ise müziği bırakmıştır. 2008 yılında “Issız Adam” filminde kullanılan “Anlamazdın” adlı şarkısı ile 32 yıl aradan sonra Türkiye’de en çok dinlenilen şarkılarda ilk sıralara yerleşmiştir.

Kütahyalı Ünlüler
Ayla Dikmen

İsmail Küçükkaya

1972’de Kütahya’nın Simav ilçesinde dünyaya geldi. 2013 yılında FOX TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programını aralıksız 9 yıl boyunca her sabah sunmuştur. Şuan Halt TV’de çalışma hayatına devam etmektedir.

Kütahyalı Ünlüler
İsmail Küçükkaya

Ahmet Uluçay

1954’te Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik beldesinde doğmuştur. Sinemayla ilkokul yıllarında köyüne gelen seyyar sinemacı sayesinde tanıştı.12 yaşında arkadaşı İsmail Mutlu ile film makinesi yapmak için çalışmalara başladı. Üç yıl boyunca uğraştı. “Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak” filminde de geçtiği gibi köy halkına ahırda filmler göstermeye başladı. Geçim sıkıntısı ile uğraşırken film sevdasından da vazgeçmedi. İlk uzun metrajlı filmi “Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak” filmini çekerken bir yandan da yem fabrikasında hamallık yaptı. Uluçay bu filmiyle dünya çapında da tanınmıştır.

Kütahyalı Ünlüler
Ahmet Uluçay

Danla Biliç

1994 yılında Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Makyaj içerikli video ve vloglar ile tanınan fenomenin asıl ismi Neslihan Damla Aktepe’dir

Kütahyalı Ünlüler
Danla Biliç

Halil Akkaş

1983 yılında Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Avrupa’da yılın atleti seçilen sporcu 11.dünya Atletizm Şampiyonası’nda koştuğu 3000 m engelli yarışında altıncı olmuştur.  Dünya Atletizm Şampiyonası’nda fanla koşan ilk Türk atlet almıştır.

Kütahyalı Ünlüler
Halil Akkaş

Ahmet Kural

1982 yılında emniyet babasının görev yeri olan Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Konservatuarda okuyan ablasının etkisiyle oyuncu olmaya karar vermiştir. Lisede Kütahya, Denizli, Karaman, Nevşehir gibi bir çok ilde tiyatro çalışmalarına katılmıştır. Selçuk Üniversitesi radyo Televizyon Sinema bölümünü bitiren ünlü sanatçı, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır.

Kütahyalı Ünlüler
Ahmet Kural

Gülşen Bubikoğlu

1954 yılında İstanbulda dünyaya gelen sanatçı ilkokuldan liseye kadarki eğitimini Kütahya’da yapmıştır. Kariyerine Erler Filmin 1973 yapımı Yaban filmindeki başrolüyle başlamıştır. Düzenlenen pek çok festivalde ülkesini temsil etmiştir. Oynadığı filmlerde çok sevilmiş ve büyük gişe başarıları elde etmiştir. 1974 yılında  Türker İnanoğlu ile dünya evine girmiştir.

Kütahyalı Ünlüler
Gülşen Bubikoğlu
Bu ünlülerin Kütahyalı olduğunu biliyor muydunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!