Emekli ikramiyesi kasım ayında ödeme bekleniyor

Emekli İkramiyesi: Kasım Ayında Ödeme Bekleniyor
service

Emekli İkramiyesi Ödemesi Cumhuriyet Bayramı Sonrası Bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere yönelik 5.000 TL’lik ikramiye müjdesini son günlerde duyurdu ve Kasım ayı bu ödemenin yapılacağını gösteren bir işaret olarak kabul edildi.

Emekli Sandığı, SSK ve BAĞ-KUR emeklileri şimdi bu ödemenin tam olarak ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyor.

29 Ekim emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emekli ikramiyesi ödeme takvimi hakkında detaylar…

29 Ekim emekli ikramiyesi ile ilgili beklentiler giderek artıyor.

Geleneksel olarak yılda iki kez, Kurban Bayramı ve Cumhuriyet Bayramı dönemlerinde ödenen emekli ikramiyesi, bu yıl Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü nedeniyle hesaplara aktarılacak. Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü anısına emeklilere bir kez olmak üzere 5.000 TL’lik ikramiye verilmesini öngören madde TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

29 EKİM EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel verilecek olan emekli ikramiyesi büyük bir merakla bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere yönelik Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi olarak 5.000 TL ödeme yapılacağını açıklamıştı. Erdoğan, açıklamasında şunları ifade etti:

“Yüksek enflasyon oranlarının çabalarımızı sekteye uğrattığının bilincindeyiz. Emekli vatandaşlarımızın yaşadığı zorlukları çok iyi anlıyorum. Bu nedenle bakanlarımızdan yeni önlemler almasını istedim. Emekli vatandaşlarımıza bir defaya mahsus 5.000 TL ödeme yapma kararı aldık. Emekli olan ve halen çalışmaya devam eden vatandaşlar bu ödemenin dışında kalacak. Toplamda 61 milyar TL’yi aşan bu ödemeler, Kasım ayının ilk iki haftasında emekli vatandaşların hesaplarına yatırılacak.”

Gelen bilgilere göre, 5.000 TL’lik emekli ikramiyesi Kasım ayının ilk iki haftasında hesaplara aktarılacak.

EMEKLİ İKRAMİYESİ ALMA ŞARTLARI NELER?

Emekli ikramiyesi ödemesi tek seferlik olacak ve sadece bu yıl için geçerli olacak. İkramiye, halen çalışan emeklilere ödenmeyecek. SGK’dan alınan emekli maaşı dışında herhangi bir geliri olmayan emekliler, bu ikramiyeyi alabilecekler.

Dul ve çocuksuz emeklilerin %75’i, dul ve çocuklu emeklilerin %50’si, yetim emeklilerin ise %25’i kadar bir oranda ikramiyeden yararlanması bekleniyor.

EMEKLİ İKRAMİYESİ KİMLERE VERİLMEYECEK?

Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi, fiilen çalışan emeklilere ödenmeyecektir. Aynı şekilde dul ve yetim aylığı alan kişilere bu ikramiye verilebilecektir.

 

Emekli ikramiyesi kasım ayında ödeme bekleniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!