Hisarlı Ahmet Halk Müziği Ses Yarışması’nın Finalini Gerçekleştirdi

Kütahya Belediyesi, ikinci Hisarlı Ahmet Türk Halk Müziği Ses Yarışması'nın finalini başarıyla gerç ekleştirdi.

Hisarlı Ahmet Halk Müziği Ses Yarışması'nın Finalini Gerçekleştirdi
service

Kütahya Belediyesi, ikinci Hisarlı Ahmet Türk Halk Müziği Ses Yarışması’nın finalini başarıyla gerç ekleştirdi. Finale kalan 11 yetenekli yarışmacı, Türk Halk Müziği’nin sevilen eserlerini seslendirerek etkileyici performanslarını sergiledi.

Yarışmanın birincisi Hüseyin Yirmibeş, muhteşem performansıyla birinci olarak 12 bin lira ödül kazandı. İkinci sırayı alan Muhammet Furkan Yanıkkaya, 10 bin lira ödülün sahibi oldu. Üçüncülük ödülünü elde eden Eda Tercanlı ise 8 bin lira ile ödüllendirildi. Ayrıca, başarılı bir performans sergileyen Rümeysa Öngüç, mansiyon ödülü olarak bin lira ile ödüllendirildi.

Yarışmanın finalinde sahne alan tüm yarışmacılara teşekkür ederken, dereceye giren yetenekli sanatçılara ödüllerini takdim etmekten büyük bir memnuniyet duyuldu. Katılımcıların gösterdiği performanslar, Türk Halk Müziği’nin zengin kültürünü ve sanatını daha geniş bir kitleye tanıtmaya yönelik önemli bir adım oldu.

Hisarlı Ahmet Halk Müziği Ses Yarışması'nın Finalini Gerçekleştirdi

“SANATÇILARIMIZ TÜM TÜRKİYE’Yİ HATIRLATTI”

Yarışmacılara hediyelerini takdim eden Belediye Başkanı Alim Işık, “Bizlere burada ülkemizin birçok yöresinden tüm Türkiye’yi hatırlatan tüm yarışmacılarımıza teşekkür ediyorum. Hepsi birbirinden güzeldi ama yarışma olunca bir sıralama olacak. Ülkemizin değerli üniversitelerinden buraya gelerek bu anlamlı gecede geceye ayrıca değer katan hocalarımıza ve jürilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Gecede ayrıca Kütahya Belediyesi Serbest Konulu Ulusal Senaryo Yarışması’nda birinci olan Anıl Çetinel Örselli, ikinci olan Serkan Yılmaz, üçüncü olan Feyyaz Ketenoğlu ve teşvik ödülüne layık görülen Eray Solmaz ile Mehmet Kişioğlu, ödüllerini ve teşekkür belgelerini il protokolünden aldı.

Hisarlı Ahmet Halk Müziği Ses Yarışması’nın Finalini Gerçekleştirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!