Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Kütahya’da vatandaşlarla buluştu

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Ombudsman Kütahya Halkıyla Buluşuyor" etkinliğinde vatandaşlarla bir araya geldi.

featured
service
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, “Ombudsman Kütahya Halkıyla Buluşuyor” etkinliğinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Kütahya’daki Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Vatandaş ve İdare Arasındaki Anlaşmazlıkların Çözümünde Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Rolü” başlıklı programda konuşan Şeref Malkoç, kurumun işleyişi hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Malkoç, son 20 yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde KDK gibi 15’e yakın kurumun kurulduğunu belirtti. Geçen yıl CİMER’e 7,5 milyon başvuru yapıldığını ve KDK’nın da yaklaşık 20-25 bin başvuru aldığını vurguladı.

18 YAŞ ALTI ÇOCUKLAR BAŞVURABİLİYOR

Malkoç, insanların aldığı kamu hizmetlerinin daha kaliteli olması, ihtilafların azaltılması ve kamu hizmetlerinin kalitesinin artırılması hedefine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Buna rağmen ihtilaflar ortaya çıkıyorsa elbette yargıya başvurabilirsiniz. Ancak yargı dışı alternatif çözüm yolları da bulunmaktadır. KDK’nın bu açıdan birkaç önemli özelliği bulunmaktadır. İlk olarak, Türkiye’de 18 yaşından küçük çocukların velisinin ya da vasisinin izni olmadan başvurabilecekleri tek kurumuz. İkinci olarak, müracaat tarihinden itibaren en geç 6 ay içerisinde karar vermekteyiz. Bu iki özellik son derece önemlidir.”

Kütahya Valisi Musa Işın ve Belediye Başkanı Alim Işık da Kamu Denetçiliği Kurumu’nun önemine değinerek birer konuşma gerçekleştirdiler.

Program, Malkoç ve denetçilerin serbest kürsü programında vatandaşların sorularını cevaplandırmasının ardından sona erdi.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Kütahya’da vatandaşlarla buluştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!