Kütahya ilçelerinde MHP zaferi

31 Mart yerel seçimleri ülke genelinde tamamlandı. Kütahya'da katılım oranının yaklaşık yüzde 80 olduğu seçimde 142 bin 770 kişi oy kullanırken bunlardan 137 bin 111'i geçerli sayıldı.

Kütahya ilçelerinde MHP zaferi
service

31 Mart yerel seçimleri ülke genelinde tamamlandı. Kütahya’da katılım oranının yaklaşık yüzde 80 olduğu seçimde 142 bin 770 kişi oy kullanırken bunlardan 137 bin 111’i geçerli sayıldı.

Kütahya’da resmi olmayan seçim sonuçlarına göre 13 ilçe belediyesinin 6’sını MHP, 4’ünü CHP, 2’sini AK Parti ve 1 tanesini ise YRP kazandı.

İLÇELERDE ZAFER MHP’NİN

Resmi olmayan sonuçlara göre Merkez ilçede seçimi kaybetmesine rağmen Milliyetçi Hareket Partisi, Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın saha çalışmaları ile ilçelerde büyük bir başarı elde etti.

İlçe ilçe ve mahalle mahalle sahada seçim çalışmaları yürüten Erbaş, Kütahya’nın 13 ilçesinin 6’sında büyük başarı gösterdi. Kütahya’da Altıntaş, Çavdarhisar, Emet, Gediz, Hisarcık ve Simav ilçelerini MHP kazandı.

“MERKEZDEKİ ÇALIŞMALARA KATILMA”

Kütahya Merkez’de ise seçim öncesi yapılan saha çalışmaları ilgili bir iddia ortaya atıldı. MHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Alim Işık’ın, partisinin milletvekili Ahmet Erbaş’ın Merkez’deki çalışmalara katılmasını istemediği ve Erbaş’a “Merkez’deki çalışmalara gelme” dediği iddia edildi.

Kütahya ilçelerinde MHP zaferi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!