Kütahya STK’larından Bakan Tekin’e tam destek

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in konuşmasını desteklediklerini belirten KÜSİDAP Başkanı Ülfet Balon, “Kütahya STK’ları olarak bizlerde bu atılan adımları doğru adımlar olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

Kütahya STK’larından Bakan Tekin’e tam destek
service

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayı desteklediklerini belirten KÜSİDAP Başkanı Ülfet Balon, şunları ifade etti: “Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Dayanışma Platformu olarak, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in konuşmasını destekliyor ve bu atılan adımları doğru adımlar olarak değerlendiriyoruz.” Balon, Bakan Tekin’in muhalefete yönelik sözlerini hatırlatarak şunları ekledi: “Bakan Tekin’in ifade ettiği gibi, bizim de STK dediğimiz yapılarla birlikte birçok protokolümüz bulunmaktadır. Bu protokoller, çocukların güvenliğini ve doğru yönlendirilmesini sağlamak adına önemlidir. Bu nedenle, onlarla protokol yapmaya devam edeceğiz. Onlar, çocukların güvenliğini düşünerek dağa çıkmasını engelliyorlar.” KÜSİDAP Başkanı Ülfet Balon, Bakan Tekin’in sözlerine Kütahya’daki sivil toplum kuruluşları olarak tam destek verdiklerini vurguladı.

Milletin vakıf mentalitesini temsil eden bir partiyi iktidar yapması, milletin hassasiyetlerinin yönünü gösterdiğini vurgulayan Balon, “Özellikle neye hangi amaçla hizmet ettiği belli olmayan muhalif bir grubun. Kendileri ‘proje’ adı altında nice fonlar alıp göstermelik ve ideolojik çalışmalarla gençliği milli ve manevi değerlerden uzaklaştırmaya çalışırken, ‘cemaat ve tarikat’ diye eleştirdikleri bu STK’lar, Allah rızası için bilabedel çalışmaktadırlar.” dedi.

Kütahya STK’larından Bakan Tekin’e tam destek

“DEVLETİMİZİN YANINDA OLDUĞUMUZU BEYAN EDERİZ”

“Gelecek nesillerin bilinçli bir şekilde yetişmesi için devlet ve millet olarak elbirliği yaptığımızı görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bazı çıkarlarını kaybedenlerin eleştirilerini anlamakta zorlanıyoruz. Kütahya’daki sivil toplum kuruluşları olarak, atılan adımları olumlu ve doğru adımlar olarak değerlendiriyoruz. Sayın Milli Eğitim Bakanı Yusuf Ziya Tekin’i içtenlikle tebrik ediyoruz. Kendisini TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma için destekliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın öncülüğünde, milli ve manevi değerlerin korunması ve yeni nesillere aktarılması amacıyla çaba gösteren devletimizin tüm kurumlarının yanında olduğumuzu açıkça ifade ediyoruz.”

Kütahya STK’larından Bakan Tekin’e tam destek

 

Kütahya STK’larından Bakan Tekin’e tam destek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!