Kütahya Tarım ve Hayvancılık Sektöründe Denetim ve Destek Çalışmaları

Vali Musa Işın, Kütahya’nın tarımı, hayvan varlığı et ve süt üretimi hakkında bilgi aldı. 

Kütahya Tarım ve Hayvancılık Sektöründe Denetim ve Destek Çalışmaları
service

Vali Musa Işın, Kütahya’nın tarım, hayvancılık, et ve süt üretimi konularında bilgi edindi.

Vali Işın, Kütahya’da yürütülen tarım ve hayvancılıkla ilgili çalışmalar hakkında bilgi almak için İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emre Yeniay ile bir araya geldi. Işın’a, müdürlük tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında brifing verildi.

Vali Işın, Kütahya’da tarım ve hayvancılık sektörlerinin büyümesini desteklemek için çiftçilere ve hayvancılık sektörüne yönelik destek çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Ayrıca, “Kütahya’nın tarım ve hayvancılık sektöründe daha da ilerlemesi, potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmesi ve gelişmesi için çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“10 AYDA 7 BİN 500 DENETİM” 

Denetim Seferberliği kapsamında son bir ay içerisinde il genelinde gerçekleştirilen denetimler hakkında İl Tarım ve Orman Müdürü Emre Yeniay bilgi verdi. Yeniay, toplu tüketim yerleri, süt, et ve yumurta paketleme tesisleri ile unlu mamul üretim yerlerinde son bir ay içerisinde toplam 710 denetim yapıldığını açıkladı. Ayrıca, Ocak ayından bu yana il genelinde toplamda 7 bin 500 denetim gerçekleştirildiğini belirtti.

Kütahya Tarım ve Hayvancılık Sektöründe Denetim ve Destek Çalışmaları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!