Kütahya’da 2024 Sulama Sezonu Başladı

Kütahya'da 2024 sulama sezonu resmi olarak başladı. DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, kentte toplam 153 bin dönüm tarım arazisinde sulu tarımın gerçekleştirileceğini ifade etti.

Kütahya’da sulama sezonu başladı
service

Kütahya’da 2024 sulama sezonu resmi olarak başladı. DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, kentte toplam 153 bin dönüm tarım arazisinde sulu tarımın gerçekleştirileceğini ifade etti.

DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Kütahya’da başlayan sulama sezonu hakkında açıklamalarda bulundu.

Balta, sulama ile birlikte Kütahya’da 153 bin dönüm tarım arazisinin sulanacağını belirterek, 2024 yılı birim fiyatlarıyla ülke ekonomisine 970 milyon lira katkı hedeflendiğini ifade etti.Çiftçilere bol ve bereketli bir sulama sezon dileyen Balta, “DSİ olarak ülke tarımı ve ülke insanı için özveri ile çalışmaya devam etmekteyiz. Tarım arazilerinin suya kavuşmasını, modern sulama sistemlerinin yaygınlaşmasını ve özellikle de su tasarrufu sağlanmasını önemsiyoruz. Çalışmalarımızı da bu yönde kararlılıkla sürdürüyoruz.” dedi. 

Kütahya’da sulama sezonu başladı 

Kütahya’da 2024 Sulama Sezonu Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!