Kütahya’da Düve Alım Desteği Başvuruları Başladı

Kütahya'da düve alım desteği başvurularıyla ilgili açıklamaya göre, başvuruların 11 Aralık'ta başladığı ve 7 Ocak'ta sona ereceği belirtilmiştir.

Düve Alım Desteği
service

Kütahya’da düve alım desteği başvurularıyla ilgili açıklamaya göre, başvuruların 11 Aralık’ta başladığı ve 7 Ocak’ta sona ereceği belirtilmiştir.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2023 yılı damızlık gebe düve fiyatının hayvan başına 100 bin lira, 8-15 aylık damızlık boş dişi sığır fiyatının hayvan başına 50 bin lira, damızlık gebe manda fiyatının hayvan başına 70 bin lira destekleneceği ifade edilmiştir.

Ayrıca, destekleme ödeme oranları ve şartları da açıklanmıştır. Yapılan açıklamaya göre destekleme ödemesi ile ilgili şu detaylar belirtilmiştir:

Yurt içinde doğmuş olma şartıyla hastalıktan ari işletmeler ile düve merkezlerinden fatura karşılığı temin edilen düvelerde belirlenen fiyatlar üzerinden yüzde 50 oranında destekleme ödemesi yapılacaktır.

Düve Alım Desteği

Düve/manda düvesi yetiştirici merkezlerinden, hastalıktan ari işletmelerden, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden, Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştirakleri ile yetiştirici/üretici örgütlerinden fatura karşılığı temin edilen düvelerde ise belirlenen fiyat üzerinden yüzde 30 oranında destekleme ödemesi gerçekleştirilecektir.

Açıklamada, düve alım desteklemesinden faydalanmak isteyen üreticilerin İl/İlçe Müdürlüklerine başvurmalarının önemle vurgulandığı belirtilmiştir. Başvuruların 7 Ocak tarihine kadar yapılabileceği hatırlatılmıştır.

Kütahya’da Düve Alım Desteği Başvuruları Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!