Kütahya’da Tavşanlı Leblebisi Belgeseli Yayımlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi belgeseli, Kütahya'nın coğrafi işaretli Tavşanlı Leblebisi Uluslararası 2003 Kalite Ödülü'nün hikayesine odaklanıyor.

Kütahya'da Tavşanlı Leblebisi Belgeseli Yayımlandı
service

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi belgeseli, Kütahya’nın coğrafi işaretli Tavşanlı Leblebisi Uluslararası 2003 Kalite Ödülü’nün hikayesine odaklanıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın belgeselinin odak noktası, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine özgü coğrafi işaretli ve uluslararası kalite ödülüne layık görülmüş leblebisi oldu.

Bakanlık, Anadolu’da köklü bir geçmişe sahip olan leblebiciliğin nasıl ortaya çıktığını anlatan “Leblebinin Hikayesi: Ustalara Saygı” belgeselini sosyal medya platformlarında paylaştı.

COĞRAFİ İŞARET VE KALİTE ÖDÜLÜ VURGUSU

Bakanlık Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan belgesel film, 2004 yılında Paris’te gerçekleşen törende Uluslararası 2003 Kalite Ödülü’ne layık görülen, yaklaşık üç asırlık bir geçmişe sahip olan Tavşanlı leblebisi hakkında bilgi veriyor.

Konuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı paylaşımda, “Hazırlanan belgeseli https://www.tarimtv.gov.tr/ adresinden canlı olarak izleyebilirsiniz. Bakanlığımıza, Eğitim Yayın Dairesi Başkanlığına ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Kütahya’da Tavşanlı Leblebisi Belgeseli Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!