Kütahya’da üniversite güvenlik toplantısı yapıldı

Kütahya’da üniversite güvenlik koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda üniversite yerleşkesi, öğrenci yurtları ve çevresi için alınan güvenlik tedbirleri ve ilave tedbirler masaya yatırıldı.

Kütahya'da üniversite güvenlik toplantısı yapıldı
service

Kütahya’da üniversite güvenlik koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıda üniversite kampüsü, öğrenci konaklama alanları ve çevresi için uygulanan güvenlik önlemleri ile ek tedbirler ele alındı.

Kütahya’da üniversite güvenlik koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) için öğrenci ve akademisyenlerin güvenliği ele alındı. Vali Musa Işın, toplantıda yaptığı konuşmada, güz döneminin huzurlu ve güvenli bir şekilde geçtiğini belirtti. Bahar yarıyılı için gerekli tüm tedbirlerin öğrencilerin memnuniyetini göz önünde bulundurularak alındığını aktaran Işın, yeni dönemde de kampüs çevresi, yurtlar ve çevredeki alanların denetimlerinin titizlikle sürdürüldüğünü vurguladı.

“24 SAAT KAMERALARLA TAKİP EDİLİYOR”

Öğrenci güvenliği konusunda 24 saat boyunca kamera sistemleriyle gözetleme yapıldığını bildiren Işın, emniyet ekipleriyle üniversite güvenlik görevlilerinin koordinasyon içinde çalıştığını ifade etti.

Kütahya'da üniversite güvenlik toplantısı yapıldı

Barınma konusunda da öğrencilerin hiçbir sıkıntı yaşamadığını aktaran Işın, “KYK yurtlarında 12 bin 642 öğrencimiz, özel yurtlarda 2 bin 853 öğrencimiz konaklamaktadır. 97 öğrencimiz de devletimize ait yurtlarımızda misafir edilmektedir” dedi.

“ULAŞIM SORUNUNA ÇÖZÜM ÜRETİLDİ”

Üniversiteye ulaşım ve sahipsiz sokak hayvanları konusunda atılan adımlara da değinen Işın, şunları kaydetti: “Öğrencilerimizin geri bildirimleri doğrultusunda ulaşım ve sahipsiz sokak hayvanları konusunda da önemli adımlar atıldı. Kütahya Belediyesi ve otobüsçüler odamızın destekleriyle ulaşım sorunu çözüme kavuşturuldu.”

Kütahya’da üniversite güvenlik toplantısı yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!