Kütahyalı öğrenciler öykü yarışmasında damga vurdu

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kapadokya Üniversitesi tarafından 4.’sü düzenlenen öykü yarışmasında ilk iki sırada yer alan Kütahyalı öğrencileri ağırladı.

featured
service

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kapadokya Üniversitesi tarafından 4.’sü düzenlenen öykü yarışmasında ilk iki sırada yer alan Kütahyalı öğrencileri ağırladı.

Kapadokya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından dört yıldır farklı temalarla düzenlenen geleneksel öykü yazma yarışmasında Kütahyalı öğrenciler damga vurdu.

Yarışmada bütün öyküler arasından 21 eser seçilerek bir öykü kitabı oluşturuluyor. Bu seneki teması “Engelsiz Kurgular” olan yarışmanın açıklanan sonuçlarına göre bu kitapta yer almaya hak kazanan 21 eserden dördü Nafi Güral Fen Lisesi öğrencileri tarafından yazılan hikayelerden oluştu.

Ayrıca öğrencilerin yazdığı 4 öyküden ikisi birincilik ve ikincilik derecelerini elde etti.

Dereceye giren öyküleri yazan öğrencilere para ödülünün verildiği yarışmada Nafi Güral Fen Lisesi 10/C sınıfından Muhammet Melih Kayacan “Umut Kaldıracı” isimli hikâyesi ile birinci; Yusuf Emre Kalaycı “Bulut Parçaları” isimli hikâyesi ile ikinci oldu. Yine 10/C Sınıfından Sude Yiğit “Engellere Rağmen” ve 10/B Sınıfından Ayşe Hümeyra Maltaş da “Zihnimizde Engeller” hikâyeleri ile kitapta yer aldı.

Derece elde eden öğrenciler Muhammet Melih Kayacan ile Yusuf Emre Kalaycı, Okul Müdürü Murat Fazıl Akkoç ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Şule Erbay ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’i makamında ziyaret etti.

Yarışma hakkında ve öğrencilerin yarışmaya hazırlanma süreci hakkında bilgi alan Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, öğrencileri yarışmada öğrencilerin danışmanlıklarını yapan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Şule Erbay’ı ve okul yönetimini tebrik etti, öğrencilerin hem yazarlık alanında hem de akademik alanda başarılarının devamını diledi. HABER MERKEZİ

 

Kütahyalı öğrenciler öykü yarışmasında damga vurdu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!