Mehmet Kalmon’un klasik araba tutkusu

Mehmet Kalmon'un klasik araba tutkusu
service

Mehmet Kalmon, Kütahya’da klasik arabası için özenle bakım yaptığı garajına kalorifer taktırdı. Arabasına “gözüm gibi bakıyorum” diyen Mehmet, her bakımını kendisi yapıyor ve bu tutkusunu evlatlarına, torunlarına miras bırakacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Çömlekçi köyünde yaşayan Mehmet Kalmon, 35 yıl önce edindiği klasik arabasıyla adeta köyün gözdesi haline gelmiş durumda. Herkesin dikkatini çeken bu araba, Mehmet’in tutkusunu ve özenini yansıtıyor.

72 yaşındaki Mehmet Kalmon, yaklaşık 50 yıl boyunca Almanya’da çalıştıktan sonra memleketine döndü. Kalmon, Ekspres Haber’e verdiği röportajda, “gözüm gibi bakıyorum” dediği 1976 model arabasına olan tutkusunu anlattı.

Kalmon, 2019’da kesin dönüş yaparak Çömlekçi köyünde bir ev yaptırdı. Hızlı geçen bir ömrün ardından artık köyünde zaman geçirmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Kalmon, klasik olarak değerlendirilen arabasının ikinci sahibi olduğunu belirtiyor ve aracın kendisinde tam 35 yıldır bulunduğunu dile getiriyor.

“ÜŞÜMESİN DİYE GARAJIMA KALORİFER TAKTIRDIM”

Kalmon, arabasının her türlü bakımını kendisinin yaptığını ve bugüne kadar hiçbir bakımını aksatmadığını belirtiyor. En küçük bir ses duyduğunda bile hemen tamir ettiğini vurguluyor.

Araba tamirinde her konuya vakıf olduğunu vurgulayan Kalmon, şunları söyledi:

“Motoru sökerim, şanzımanı indiririm. Gözüm gibi baktığım arabamın artık derdini tasasını anlıyorum. Her işimi kendim görmeye çalışıyorum. Arabam kışın üşümesin diye garaja kalorifer dahi taktırdım.” 

“HERKES ÇOK BEĞENİYOR, MODELİNİ SORUYORLAR”

Klasik arabasıyla Türkiye’nin neredeyse her yerini gezdiğini aktaran Kalmon, insanların arabasını ilk gördüklerinde genellikle çok olumlu tepkiler verdiğini belirtti.

Genellikle insanların arabasının kaç model olduğunu merak ettiğini belirten Kalmon, şunları ekledi:

“Çok tepkiler alıyorum. Mesela kaç model diye soruyorlar. Nasıl baktın, çok temiz duruyor diyorlar, fotoğraf çektirmek istiyorlar. Arabamı evlatlarıma ve torunlarıma bırakacağım.

Arabam çok rahat, sürmesi keyifli bir araba. Arabayı İstanbul’da ilk sahibinden aldım. Yanlış hatırlamıyorsam o zamanın parasıyla 25 bin lira civarında bir fiyata almıştım.”

Kütahyalı Mehmet Kalmon klasik arabasına gözü gibi bakıyor

Diğer fotoğraflar için tıklayınız…

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Mehmet Kalmon’un klasik araba tutkusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!