Musa Işın güvenlik ve asayiş toplantısında uyuşturucuyla mücadele tedbirleri ele alındı

Musa Işın güvenlik ve asayiş toplantısında uyuşturucuyla mücadele tedbirleri ele alındı
service

Kütahya Valisi Musa Işın başkanlığında gerçekleştirilen İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısında, uyuşturucuyla mücadele, organize suçlar, şiddet ve üniversitelerin güvenliği gibi konular ele alındı.

Vali Musa Işın, toplantıda yaptığı konuşmada, uyuşturucuyla mücadele konusundaki kararlılığın devam ettiğini vurguladı. Kütahya’da 2022 yılının ilk 10 ayında 79 kişinin tutuklandığını hatırlatan Vali Işın, bu rakamın bu yılın ilk 10 ayında 134’e yükseldiğini belirtti.

Uyuşturucuyla mücadelede elde edilen başarıların yanı sıra, organize suçlar, şiddet ve üniversitelerin güvenliği gibi konularda da önemli adımlar atıldığına dikkat çekildi. Toplantıda ilgili kurum yetkilileri, bu konularda yürütülen çalışmaları ve alınan tedbirleri Vali Işın’a raporladı.

Vali Işın, güvenlik ve asayişin sağlanması adına koordineli bir şekilde çalışılması gerektiğini vurgulayarak, ilgili kurumların işbirliği içinde hareket etmesinin önemine değindi. Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda il genelindeki güvenlik önlemlerinin arttırılması ve suçla mücadele konusundaki çabaların yoğunlaştırılması kararlaştırıldı.

KIŞ TEDBİRLERİ KONUŞULDU 

Kütahya’nın kış aylarını kazasız geçirebilmesi için gerekli önlemlerin alındığını bildiren Işın, hastanelerin teyakkuzda olacağını söyledi.

Işın ayrıca, kaymakamlara ana yola bağlanan köy yollarının gözden geçirilmesi ve meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı gerekli düzenlenmelerin yapılması için kara yolları ve İl Özel İdaresi ile iş birliği içinde çözüm üretilmesi talimatını verdi.

Musa Işın güvenlik ve asayiş toplantısında uyuşturucuyla mücadele tedbirleri ele alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!