Bugünleri de gördük! Kütahya’da bir öğrencinin öğretmenini dövdüğü iddiası!

featured
service

Açıklamayı Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Mehmet Altınok yaptı. Altınok, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Hepinizin de bildiği gibi, hemen her gün yaşanan, öğretmene uygulanan şiddet vakalarına üzülerek şahit olmaktayız.

Öğrenci ya da veli tarafından sözlü ya da fiziksel şiddete maruz kalan öğretmenlerimizin yaşadığı bu kötü ve üzücü olaylar artık sıradan görülmeye ve üçüncü sayfa haberleri arasında nitelendirilmeye başlanmıştır.

Öğretmenlerimizin itibarına, sağlığına ve hatta canına kast eden bu şiddet vakaları, eğitim camiamızın en hayati problemlerinden biri haline gelmiştir.

Dün Kütahya Tavşanlı Borsa İstanbul Anadolu Lisesi’nde öğretmenimiz Remzi Özdemir’e öğrencisi tarafından uygulanan şiddet ve darp haberi bizleri derinden üzmüştür.

Öğretmenimiz Remzi Özdemir, okulunda öğrencisi tarafından insan onur ve gururunu ayaklar altına alan bir şiddete maruz kalmıştır.

Bu olaylar yaşanmış ve hala yaşanmaya devam ederken eğitimcilere yönelik şiddete karşı tedbirlerin getirilmediği öğretmenlik meslek kanunun bu şekliyle kabul edilmesi yetersiz kalmıştır. Tekrar vurguluyoruz!

Eğitim çalışanlarımızın maruz kaldığı şiddet olaylarının artık son bulması adına, Meslek Kanunu’muzda mevzuat düzenlemeleri şart olup, zaman kaybetmeden ciddi idari ve hukuki tedbirler ivedilikle alınmalıdır. Buradan ilan ediyoruz!

Öğretmene şiddet konularında gerekli mevzuat düzenlemeleri yapılmaz ise, bundan doğacak tüm olayların sonucundan belirttiğimiz tedbirleri almayan makamları sorumlu tutacağız.

Biz eğitimciler, öğrencilerimiz ve onların geleceğe hazırlanmaları yönünde tüm benliğimizi ortaya koyuyoruz. Bizleri motive eden en önemli unsur öğrencilerimizin başarıları ve mutluluğudur. Borsa İstanbul Anadolu Lisesinde yaşanan olay gibi tüm hadiseler öğrencilerimize duyduğumuz sevgi ve aidiyet duygularımızı değiştirmeyecektir.

Buradan saygıdeğer velilerimize sesleniyorum!

Evlatlarınız, evlatlarımızdır. Onlar için iyi olanı en az sizin kadar düşünüyor ve yine öğrencilerimiz için en iyisi adına uğraş veriyoruz. Unutmayın ki, eğitim sadece biz öğretmenlerden ibaret değildir. Sizlerin de desteği, sizlerin öğretmenlere karşı olan duruş ve tavırlarınız öğrenci ve öğretmen ilişkilerinin sevgi ve saygıya dayalı olmasında büyük önem arz etmektedir. Birliğimiz ve beraberliğimizi güçlendirmemiz adına sizlerin desteği ve katkıları bizleri mutlu edecektir.

Şiddete maruz kalmış değerli öğretmenimiz Remzi Özdemir arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, öğretmene şiddeti lanetliyor ve bir daha kamuoyunda benzer hadiselerle gündeme gelmemeyi ümit ediyoruz.

Unutmayın ki; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi; Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır”

Bugünleri de gördük! Kütahya’da bir öğrencinin öğretmenini dövdüğü iddiası!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!