Jandarma, Kütahya’da uyuşturucu taciri kamu görevlilerini yakaladı

Jandarma 9 aydır takip ettiği uyuşturucu taciri kamu görevlilerini kıskıvrak yakaladı. Zanlıların masum vatandaşların TC kimlik numaralarını kullanıp, renkli reçete ile verilen hapları aldıkları ve bunları fahiş fiyata piyasada uyuşturucu olarak sattıkları ortaya çıktı.

0
2231

Jandarma, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde bazı kamu görevlilerinin, vatandaşların bilgisi dışında renkli reçeteli ilaçları yazarak menfaat temin etmesi olayı ortaya çıkarttı.

Alınan bilgiye göre uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, nitelikli dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik yapıldığı istihbaratı üzerine harekete geçildi.

Kütahya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince “Tavşanlı’da görevli bazı kamu görevlilerinin, vatandaşların bilgisi dışında temin ettikleri TC kimlik numaralarına renkli reçeteli ilaçları yazdırarak eczanelerden aldıkları, bu ilaçları Tavşanlı ilçesi köy ve mahallelerinde uyuşturucu bağımlılarına tane olarak fahiş fiyattan sattıkları” bilgileri elde edildi.

Suçun ortaya çıkartılması ve suçluların deşifre edilmesine yönelik 21 Eylül 2021 tarihinde, E.G. (63), M.O. (36) ve F.E. (36) teknik takibe alındı.

Yapılan çalışmalar ve araştırmalar neticesinde önceki gün, Tavşanlı ilçe merkezinde şüpheli şahısların ev ve iş yerlerine yönelik operasyon düzenlendi.

Şüpheli F.E.’nin 06 Mayıs 2022 tarihinde başka bir suçtan dolayı Tavşanlı Kapalı Cezaevinde tutuklu olduğu tespit edildi. Tüm şüpheli şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalar neticesinde farklı kişilere ait kimlik belgeleri ile farklı kişiler adına düzenlenmiş e-reçeteler ele geçirildi.

Operasyonda gözaltına alınan diğer olay şüphelileri E.G. ve M.O., çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, cezaevine konuldu.

"Özel Kütahya Anadolu Hastanesi"
Lazerle Hemoroid (Basur) Ameliyatı Hastanemizde Yapılmaktadır.
Hemoroid ( Basur) Nedir? Lazerle Basur Tedavisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here