Köylüler avcıyı donarak ölmekten kurtardı

featured
service

Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Tetik orman bölgesinde köpeğini kurtarmak isterken, yaklaşık 1 metre kar olan bölgede mahsur kalan avcıyı ve köpeklerini, son anda ilçeye bağlı Göncek köyü sakinleri kurtardı.

Donmaktan son anda kurtarılan avcı İsmail Elmacı, yaptığı açıklamada, “Av yaparken köpeklerimi kaybettim. Köpeklerimde takip cihazı var. Uzun süre hareketsiz kaldığı için yaralandıklarını düşündüm. Derin kar yüzünden Emet ilçesi Tahtalı bölgesinden sonra arazi aracım gitmedi. Yola yürüyerek devam ettim. Bir müddet sonra kar kalınlığı yer yer bir metreyi aştı ve ilerleyemez oldum. Geri dönmek istedim ama tipiden dolayı yönümü bulamadım. Üşüdüm ve geri dönemedim. Bölgede mahsur kaldım. Telefon çeken bir alan bulmak için yüksek bir yere çıktım.  Telefon şarjım bitmek üzereyken Göncek köy muhtarından yardım istedim. 4 Saat mahsur kaldığım dağdan beni ve yaralı köpeklerimi iş makinası ile gelip kurtardılar. 3 köpeğimden birini kurt öldürmüş. Bir tanesini domuz yaralamış. Bir tanesi sağlıklı. Çok şükür benim durumum iyi. Köy Muhtarı Ahmet Özçelik ve vatandaşlara çok teşekkür ederim” dedi.

Köylüler avcıyı donarak ölmekten kurtardı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!