Kütahya cezaevindeki yangını kimin çıkardığı ortaya çıktı

Kütahya'da cezaevinde yangını çıkartan kişinin 2015 yılında boşanma aşamasında olduğu eşini öldüren hükümlü olduğu ortaya çıktı.

0
3548

Kütahya’da cezaevinde yangını çıkartan kişinin 2015 yılında boşanma aşamasında olduğu eşini öldüren hükümlü olduğu ortaya çıktı.

Kütahya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu D Blok 5 numarada adli mahkumların kaldığı toplam 26 kişinin bulunduğu yatakhane bölümünde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıkmıştı. Kütahya Belediye itfaiyesi ve cezaevi ekiplerince müdahale edilerek söndürülen yangında herhangi can kaybı ve yaralanma olmadı.

Edinilen bilgiye göre, yangını çıkartan kişinin ise 2015 yılında boşanma aşamasında olduğu eşi Nil T’yi öldürdüğü için ağır müebbet cezası verilen hükümlü Erkan T. (38) olduğu öğrenildi.

– Cinayet 2015 yılında işlenmişti

Kütahya’da, 2 Kasım 2015 de boşanmak üzere olduğu eşini, evine eşyalarını almaya geldiğinde pompalı tüfekle vurarak öldüren, iki polis memurunu da yaralayan katil zanlısı Erkan T. (32), tutuklanmıştı.

Zanlının, emniyetteki ifadesinde eşi Nil T’yi çok sevdiğini ve onu kıskandığını, bundan dolayı sık sık kavga ettiklerini söylediği belirtildi. Erkan T’nin, eşine duyduğu güvensizlik nedeniyle evine gizli kameralar yerleştirdiği, bu durumdan rahatsız olan Nil T’nin ise iki ay önce 2,5 yaşındaki çocuğuyla babaevine yerleştiği öğrenildi.

Erkan T, dün eşyalarını almak için eve gelen, boşanma aşamasında oldukları ve ayrı yaşadığı eşi Nil T’yi pompalı tüfekle öldürmüştü. Olaya müdahale etmek isteyen iki polis memurunu da yaralayan Erkan T, etkisiz hale getirilerek gözaltına alınmıştı.

"Özel Kütahya Anadolu Hastanesi"
Lazerle Hemoroid (Basur) Ameliyatı Hastanemizde Yapılmaktadır.
Hemoroid ( Basur) Nedir? Lazerle Basur Tedavisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here