Kütahya’da 56 ekiple “Güven Huzur” uygulaması yapıldı

featured
service

İçişleri Bakanlığı koordinesinde başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan kişilerin yakalanması amacıyla ülke genelinde 9 Kasım tarihinde eş zamanlı olarak “Türkiye Güven Huzur” uygulaması yapıldı.

Kütahya Valiliği bünyesinde il genelinde yapılan Güven Huzur uygulaması, metruk binalar, toplu taşıma yapılan gar/istasyon, otogar/terminal girişleri, alışveriş merkezleri (AVM) ile eğlence ve etkinlik yapılan fuar, kutlama alanları gibi yerlerde gerçekleştirildi.

Kütahya il genelinde yapılan Güven Huzur Uygulaması polis sorumluluk bölgesinde 13 noktada, 56 ekip ve 136 personelin katılımıyla, 18 uygulama noktasında gerçekleştirildi. 249 işyeri, 118 metruk bina, 89 park ve bahçe, 185 okul ve çevresi, 15 oyun salonu ve internet cafe, kontrol edildi. Yapılan çalışmalar sırasında toplam 2 bin 694 şahıs sorgulanandı.

6136 sayılı kanuna muhalefet suçundan aranan 1, Simav ilçesinde görevi kötüye kullanma suçundan aranan 1, Tavşanlı ilçesinde borçlunun ödeme şartını ihlal suçundan aranan 1 şahıs olmak üzere toplam 3 kişi yakalandı.

İl merkezinde yapılan uygulamada 2 adet kesici alet, 3 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet fişek, ağırlığı 3,18 gram gelen esrar, 0.61 gram gelen metamfetamin isimli narkotik madde ve iki adet uyuşturucu içiminde kullanılan “payp” tabir edilen madde ele geçirildi.

Trafik yönünden 934 araç ve sürücü kontrol edilirken, bunlardan 4’ü trafikten men edildi. Kusurlu görülen 118 araca da para cezası uygulandığı bildirildi.

 

Kütahya’da 56 ekiple “Güven Huzur” uygulaması yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!