Kütahya’da 9 yaşındaki çocuğa köpek saldırısı

0
3301

Kütahya merkez Akkent Mahallesi, Şehit Polis Melih Çimen Caddesi üzerinde bulunan TOKİ C1/9 Blokta bulunan evinden okula gitmek için çıkan 9 yaşındaki 3. Sınıf öğrencisi Nisa Yağmur Yıldırım, site bahçesinde başıboş köpeklerin saldırısına uğradı.

Olayı gören çevredekiler durumu 112’ye ve küçük kızın ailesine bildirdiler. Yaralı olarak Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine götürülen Nisa Yağmur Yıldırım’a, burada müdahale edildi. Küçük kızın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak Kütahya Ajansı’na konuşan kızın babası Ramazan Yıldırım, “Mahallede bu tür olaylardan artık bıktık. Kızım bu sabah okula gitmek için evden çıkmış ve sitenin bahçesinde köpek saldırısına uğramış. Yetkilerden bu konuda çözüm bulmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Saldırı olayının yaşandığı Akkent Mahallesi’nin Muhtarı Bayram Ünal, “Bu sorun sadece Kütahya’nın ya da mahallemizin sorunu değil. Ülkemizdeki kanunlarla da alakalı bir sorun. Başıboş sokak köpeklerin saldırısı bu ilk değil ve son da olmayacak. Buna mutlaka bir çözüm bulunmalı” diye konuştu.

 

"Uzm.Dr Özüm Özkan Anne ve Babaları Uyarıyor"
Çocuklarımızın 10 Yaşına kadar mutlaka ortodonti muayenesi olması gerekiyor.
İlk Muayenelerimiz Ücretsizdir
Detaylı Bilgi ve Randevu İçin : 0 543 898 38 64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here