Kütahya’da alkollü mekanlar denetlendi

Kütahya’da alkollü mekan ve kafelerde huzur ve güven denetimi yapıldı. Denetimlerde 92 şahsın GBT sorgusu yapıldı.

Kütahya'da alkollü mekanlar denetlendi
service

Kütahya’da alkollü mekan ve kafe işyerlerinde huzur ve güven denetimi yapıldı. Denetimlerde 92 şahsın GBT sorgusu yapılırken, kaydı olmadan işçi çalıştıran işyerleri tespit edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri umuma açık yer denetimi yaptı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yaya devriyeler ve çarşı mahalle bekçileri Ali Paşa Mahallesi üzerinde faaliyet gösteren alkollü mekanlarda ve kafelerde denetim gerçekleştirdi.

Denetlenen işletmelerde 92 şahsın GBT kontrolü yapıldı. İşletmelerde çalışanların tespiti yapılırken evraklar kontrol edildi. İki iş yerinde 2 şahsın kayıtsız çalıştığı tespit edilerek gerekli işlemler yapıldı.

Alkollü mekanlarda yapılan denetimlerde 2 tabanca, 1 adet ibaresiz tabanca ve  26 fişek yakalandı. Ayrıca 6136 SKM suçundan, M.Ö. (43), A.A. (39) ve M.K. (27) isimli şahıslara ve işletmeye kamu görevini usulsüz üstlenme suçundan ve 4207 SKM suçundun işlem yapıldı.

Kütahya'da alkollü mekanlar denetlendi

Kütahya’da alkollü mekanlar denetlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!