Kütahya’da, altınları alan dolandırıcı aynı gün jandarmaya yakalandı

Kütahya’da yaşanan olayda, A.Ç ve G.Ç. isimli çiftin 70 bin lira değerindeki altınlarını dolandıran, U.K., olaydan birkaç saat sonra altınlarla birlikte JASAT Timine yakalandı.

0
2329

Kütahya’da yaşlı bir çift, kendisini jandarma olarak tanıtan dolandırıcıya yaklaşık 56 bin lira değerindeki altınlarını kaptırdı.

Olay Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Gazelyakup köyünde meydana geldi. İsminin U.K. (27) olduğu öğrenilen bir dolandırıcı, Gazelyakup köyünde yaşayan A.Ç. ve G.Ç.’nin evine geldi. Kendisinin sivil jandarma görevlisi olduğunu söyleyen U.K., yaşlı çiftin adının bir cinayet olayına karıştığını, kendilerinin ifadelerini alıp, soruşturma dosyasına koyacağını söyledi.

Bunun üzerine paniğe kapılan 60 ve 64 yaşlarındaki karıkoca, kendilerinin bir cinayet olayı ile alakalarının olamayacağını söyledi. Dolandırıcı U.K. bunun üzerine, “Ben size inanıyorum, sizin bu cinayet ile alakanız yoktur. Ben bu konuyu çözerim ama bazı giderler var, bunun için bana para ya da altın vermelisiniz. Ben sizin adınızı dosyadan çıkartınca, bu paraları iade edeceğim” dedi.

Dolandırıcıya inanan yaşlı çift, evde bulunan 5 adet gremse altını hemen getirip teslim etti. Altınları alan dolandırıcı U.K., önce Tavşanlı’ya oradan da otobüsle Konya’ya gitti. Bu arada dolandırıldıklarını anlayan yaşlı çift, durumu hemen 112’ye bildirdi.

Jandarma Suç Araştırma Timleri, yaptıkları kısa çalışmanın ardından zanlı U.K.’yi Konya’da otobüsten indiği sırada gözaltına aldı. U.K.’nin yapılan üst aramasında 5 adet gremse altın da ele geçirildi. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatılırken, zanlı U.K., Kütahya’ya getirilerek, dolandırdığı kişilerce teşhis ettirilecek.

Ayrıntılı Ultrason Nedir? Neden Yapılır?
Ayrıntılı Ultrason Özel Kütahya Anadolu Hastanemizde Yapılmaktadır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here