Kütahya’da arazi anlaşmazlığı cinayetle sonuçlandı

Miras kalan 20 bin liralık tarla yüzünden akrabalar arasında çıkan kavga cinayetle sonuçlandı.

0
6991

Kütahya’nın Aslanapa ilçesinde, dedelerinden miras kalan yaklaşık 20 bin lira değerindeki 4 dönüm tarlanın kullanımıyla ilgili akrabalar arasında çıkan kavga sonucu bir kişi tabancayla vurularak öldü. bir kişi de ağır yaralandı.

İddiaya göre, Haydarlar köyünde yaşayan Ahmet Ersöz (44) dedesinden miras kalan Kayacık mevkisindeki tarladan ortağı Muharrem Karateke (39) ile pancar hasadı kaldırdıkları sırada yemek molası verdi.

Bu sırada tarlaya gelen Ersöz’ün amcasının oğlu Halit Ersöz (38) ile yeğeni Alparslan Ersöz (20) arasında arazinin sürülmesi nedeniyle tartışma çıktı.

Kavgaya dönüşen olayda Alparslan Ersöz, akrabası Ahmet Ersöz ve ortağı Karateke’ye tabanca ile ateş etti.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi.

Başına mermi isabet eden Ahmet Ersöz, olay yerinde yaşamını yitirdi. Ağır yaralanan Muharrem Karaketeke ise 112 Acil Servis ekiplerince Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Olaya karıştıkları önce sürülen Alparslan Ersöz ile amcası Halit Ersöz, Aslanapa İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alındı.

Köy muhtarı Kahraman Zeybek, “Dedelerinden kalan arazi nedeniyle amca çocukları arasında arazi anlaşmasından kaynaklandığını öğrendik. Tarlada yemek yedikleri sırada olay yaşanmış. Çok üzgünüz.” diye konuştu.

Ayrıntılı Ultrason Nedir? Neden Yapılır?
Ayrıntılı Ultrason Özel Kütahya Anadolu Hastanemizde Yapılmaktadır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here