Kütahya’da binaların çatılarından sarkan büyük buz sarkıtları tehlike saçıyor

Kütahya'da bazı binalarda oluşan buz sarkıtları, vatandaşların hayatını tehdit ediyor.

0
331

Kütahya’da etkili olan kar yağışı ve soğuk havanın ardından çatılarda oluşan ve yer yer iki metre uzunluğa kadar ulaşan buz sarkıtları, yayalar ve sokak aralarında park edilen araçlar için büyük tehlike oluşturuyor.

Özellikle işlek yerlerde bulunan binalardan sarkan ve boyu iki metreyi bulan buzlar, olası bir kazaya davetiye çıkarıyor.

Vatandaşlar, soğuk havanın hayatı olumsuz etkilediğini belirterek, “Kütahya’da kış mevsimi oldukça soğuk ve kar yağışlı geçiyor. Bu sebeple çatılarda buz sarkıtları oluşuyor.

Her ne kadar buzlar belediye ekipleri ve vatandaşlar tarafından kırılsa bile yine çatılardan eksik buz olmuyor. Buz sarkıtları özellikle yayalar için tehlike saçıyor. Bu konuda herkesin dikkatli olması gerekiyor. Bazı çatılarda oluşan uzun buz kütleleri, vatandaşların üstüne düşmesi halinde istenmeyen sonuçlar doğurabilir” şeklinde konuştular.

Binalarda oluşan buz sarkıtlarının temizlenmesi, yöneticilerin sorumluluğunda bulunuyor. Eğer yönetici konuyla ilgili olarak belediye itfaiye birimi ile dilekçe yoluyla temas sağlarsa, belediye buzların temizliğini itfaiye marifetiyle yapıyor.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here