Kütahya’da bir kişi başıboş köpeklerin saldırısına uğradı

featured
service

Kütahya’da başıboş köpekler tarafından saldırıya uğrayan vatandaşların sayısı her geçen gün artıyor. Şikayetlerini sosyal medya aracılığıyla duyurmaya çalışan vatandaşlar “Artık yeter” diyerek yetkilileri göreve davet ediyor.

Kütahya’da TOKİ konutlarında yaşadığını ve kardeşinin başıboş köpekler tarafından saldırıya uğradığını ileri süren Tuğba Bektaş isimli vatandaş, “Bu TOKİ’nin köpeklerinden bıktık artık. Kardeşime saldırdılar. Bacakları, her yeri mahvoldu, hastanedeyiz. Geçen de bana saldırdılar. Bütün mahalle çığlık çığlığa köpekler yüzünden. Şikayet ediyoruz neden hiç kimse ilgilenmiyor? Daha kaç kişinin canını yakacaklar? Belediye ilgilenmiyor. Tüm üst mercilere şikayet edeceğim. Ben hayvan düşmanı değilim, evimde kedi, kuş besliyorum ama bu hayvanların toplanması lazım. İnsan canından daha mı kıymetli bu kudurmuş vahşi köpekler? Artık yeter!”  diyerek tepkisini dile getirdi.

Tuğba Bektaş’ın paylaşımına destek veren bir çok vatandaş acil çözüm üretilmesi gerektiğini savunarak yetkililerin artık biran evvel önlem almasını istedi.

Deniz Barış Tırpan isimli kullanıcı da aynı sorunları yaşadığını iddia ederek, “Çok haklısınız Tuğba Hanım, inan o tedirginliği ben de yaşıyorum. Çözüm bulamadılar bir türlü. Korku içinde marketlere gidiyoruz. Ama çözüm yok. Alim Bey belediye başkan seçimlerinde isteklerimiz için kapı kapı kadın kolları gezdi ve iletmiştik köpekler için çözüm bulunsun diye. Empati kurarak benim çocuğuma olsa büyük bir travma her şeyden önce. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Çok geçmiş olsun.”  ifadelerini kullandı.

Kütahya’da bir kişi başıboş köpeklerin saldırısına uğradı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!