Kütahya’da suçluların korkulu rüyası Yunus Timleri

featured
service

Başta asayiş ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, meydana gelen olaylara en kısa sürede müdahale edilmesi ve şüpheli şahısların yakalanmasında etkin şekilde mücadele edilmesi amacıyla Motosikletli Polis Timler Amirliği, 26 Ekim 2020’de kuruldu.

11 kişilik personel yaz aylarında 5 motosiklet ile kış aylarında ise 6 kişilik bir ekip otosu ile çalışmalarını sürdürüyor. 1993 yılında dünyada ilk defa asayiş polisliği görevini motosikletle yerine getiren Motosikletli Polis Timleri (Yunuslar) üstendikleri önleyici hizmetle Kütahya’da birçok olayın önleyicisi olma başarısı gösterdi.

Kütahya merkezde sabit yol kontrolleri ve seyir halinde kontrollerle uygulama noktaları oluşturan Yunus Timleri, şüpheli şahıs ve otomobiller üzerine kontroller yapıyor. Kütahya İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç’un gayretleri ile kurulan Yunus Timleri, 14 ay gibi kısa bir süre içinde 55 bin 802 kişi ve 12 bin 7 araç sorgulayarak büyük bir başarıya imza attı.

Yapılan çalışmalarda, asayiş alanında toplam 86 ruhsatsız tabanca, 46 ruhsatsız tüfek, 80 kurusıkı tabanca, 2 bin 572 mermi, 198 kesici/delici alet, 19 tarihi eser, bin 613 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Yunus Timleri’nin Narkotik alanındaki çalışmalarında 133 gram esrar, 12 gram kokain, 147 gram metamfetemin, 258 gram bonzai, 2 bin 407 adet uyuşturucu hap ve 3 adet hassas terazi ele geçirildi.

Yıl boyunca yapılan çalışmalarda toplam 138 aranan şahıs, 194 asker kaçağı, 1 çalıntı otomobil, 4 çalıntı motosiklet ve 8 yakalama kararı bulunan otomobil ele geçirildi. Toplam 55 bin 802 kişi ve 12 bin 7 kişi yıl içinde kontrol edildi.

 

Kütahya’da suçluların korkulu rüyası Yunus Timleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!