Kütahya’daki 335 okul güvenlik kameralarıyla izleniyor

featured
service

Kütahya’da yeni eğitim, öğretim yılının huzur ve güven içinde geçirilebilmesi amacıyla alınan tedbirler, Vali Ali Çelik’in başkanlığında yapılan “Okul Güvenliği Toplantısı”nda masaya yatırıldı.

Toplantıda; okullarda ve okul çevrelerinde alınan güvenlik, asayiş, trafik önlemleri, okul servislerinin denetimi değerlendirilerek ilave tedbirler konuşuldu.

Kütahya’da bugüne dek herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını, ancak güvenli ortamın muhafazası için tedbirlerin artırılacağına dikkat çeken Kütahya Valisi Ali Çelik, “Öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli ortamda eğitim almaları için ilimizin tüm dinamikleriyle iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Vali Çelik; il genelinde jandarma ve polis sorumluluk bölgesindeki 381 okula, 341 güvenli eğitim koordinasyon ve okul görevlisi, okul giriş-çıkış saatlerine ise 80 ekip görevlendirildiğini kaydetti.

İl genelindeki 381 okulun 335’inin 4 bin 962 okul güvenlik kamerasıyla 7 gün 24 saat korunduğunu belirten Vali Ali Çelik; 7 okulun Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’ne (KGYS) entegrasyonunun tamamlandığını, kamerasız okulların ise güvenlik ve risk durumlarının tespit edilerek gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.

Okulların çevresindeki metruk yapıların yıkılmasına ilişkin gerekli çalışmaların tamamlandığını kaydeden Vali Çelik, “İl merkezimizdeki 13 metruk binadan 10’unun yıkımı tamamlandı. Diğer 2 metruk binanın girişini engelleyecek şekilde fiziki tedbirler alındı, tescilli yapıyla ilgili çalışmalar sürüyor” diye konuştu.

Kütahya’daki 335 okul güvenlik kameralarıyla izleniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!