Kütahya’daki hayvan katliamının perde arkası ortaya çıkıyor

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesi, Yaylacık mevkiinde hayvanların zehirlenmesi ile ilgili olarak jandarma soruşturma başlattı.

0
812

Alınan bilgiye göre Tavşanlı ilce Jandarma Komutanlığı, ilçe Tarım Müdürlüğü ve Doğa Koruma Tavşanlı Müdürlüğü ekipleri bölgede yaptığı incelemede 2 köpek, 1 tilki, 2 kuş cinsi hayvanın öldüğü tespit edildi.

Olay yerinde bulunan ve zehirli olduğu değerlendirilen tavuk kemiği parçaları ve zehirlenen hayvanlara ait numuneler, İzmir’deki Bornova Veteriner Araştırma Enstitüsüne gönderildi.

Hayvanların zehirlenerek öldürülmesi olayın aydınlatılmasına yönelik Kütahya İl Jandarma Komutanlığı, Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Timi (HAYDI), JASAT (Jandarma Dedektifleri), Olay Yeri İnceleme Timi ve Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığından teşkil edilen özel ekiplerle araştırmaların devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan konuyla ilgili olarak Kütahya Valiliğinden de bir yazılı açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

“Tavşanlı Sokak Hayvanlarını Koruma Derneğinde kayıt altına alınan sokak kedisi görüntüleri üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Kütahya Şube Müdürlüğü Tavşanlı Şefliğince ilgili dernekte gerekli inceleme yapılmış ve dernek yöneticileriyle görüşülmüştür.

Dernek yetkilileri, gece saatlerinde sokakta buldukları kedinin tedavisi için veterinere ulaşamadıklarını ve dernekte koruma altına aldıklarını belirtmişlerdir.

Konuyla ilgili gerekli inceleme başlatılmış olup süreç hassasiyetle takip edilmektedir.”

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here