Kütahyalı suç makinesi bu sefer silah kaçakçılığından yakalandı

Operasyonda yakalanan zanlılardan biri, geçen yıl bir otomobilden sokak köpeğinin silahla vurularak öldürülmesine  ilişkin gözaltına alınıp tutuklanan Mehmet Ali Y. (24) olduğu ortaya çıktı.

0
2171

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde silah kaçakçılığı iddiasıyla 3 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, il dışından kent merkezinde satılmak üzere silah getirileceği ihbarı üzerine harekete geçti.

Ekipler, şüpheliler M.A.Y. (24), U.G. (35) ve S.S’nin (23) içinde bulunduğu otomobili Çakırsaz köyü yakınlarında durdurdu. Araçta yapılan aramada ruhsatsız 5 tabanca ile bu tabancalara ait şarjör ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlıların İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemleri sürüyor.

Öte yandan şüphelilerden M.A.Y’nin geçen yıl kent merkezinde bir sokak köpeğini tabancayla vurduğu iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

YAKALANAN ŞÜPHELİNİN BİRİ TANIDIK ÇIKTI

Operasyonda yakalanan zanlılardan biri, geçen yıl bir sokak köpeğinin silahla vurularak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklanan Mehmet Ali Y. (24) olduğu ortaya çıktı.

Mehmet Ali Y, 2017 yılında Aslanapa ilçesinde 2 kişinin yakılarak öldürüldüğü cinayetten yargılanmış ve bir süre cezaevinde tutuklu kalmıştı.

Yapılan incelemede otomobilde tanınmaz halde bulunan cesetlerin Kamil Çolak (37) ve yeğeni Serkan Sarı’ya (17) ait olduğu belirlenmişti.

Olay yeri inceleme ekiplerinin otomobilde bulduğu mermi deliğinden yola çıkarak, soruşturmayı derinleştiren İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, dayı ve yeğeninin öldürüldükten sonra otomobile benzin dökülerek yakıldığını belirlemişti. Ekipler, olay yerinin yakınındaki Aslıhanlar köyünde yaşayan Nurettin ve oğlu Mehmet Ali Y. ile Bilal Ç.’yi cinayet şüphelisi olarak gözaltına almıştı.

 

Cezaevinden çıkan zanlı ise suç işlemeye devam ediyor.

"Özel Kütahya Anadolu Hastanesi"
Ayrıntılı Ultrason Hastanemizde Yapılmaktadır.
Ayrıntılı Ultrason Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here