Kütahya’da sahte içkiden ölen var mı?

Türkiye'de 10 ilde sahte içkiden zehirlenen 45 kişi öldü. En fazla ölüm 22 kişiyle İstanbul'da meydana geldi. Kütahya’da sahte içkiden şuana kadar can kaybı olmazken, kaçakçılık ekipleri de operasyonlarını sürdürüyor.

0
799

Türkiye’de son günlerde 10 ilde sahte içkiden zehirlenen 45 kişi hayatını kaybetti. En fazla ölümün gerçekleştiği İstanbul’da sahte içkiden dolayı 16 kişinin de yoğun bakımda tedavi gördüğü belirtildi. Sahte içkiden 11’i yabancı 22 kişinin öldüğü, hastanede tedavi gören 5’i yabancı, 16 kişinin ise hayati tehlikelerinin devam ettiği açıklandı.

İstanbul’dan sonra en fazla can kaybı, dörder ölümle Gaziantep, Sivas ve Kahramanmaraş illerinde meydana geldi.

Kütahya Valiliği kaynaklarından edinilen bilgiye göre Kütahya’da sahte içkiden hayatını kaybeden yok. İl genelindeki tüm resmi ve özel hastanelere sahte içki zehirlenmesi şikayeti ile gelen ya da getirilen hastanın da olmadığı öğrenildi.

Kütahya Valiliğine bağlı polis ve jandarma ekipleri, yılbaşının da yaklaşmasıyla sahte içki satışı konusunda çalışmalarını artırdı. Belirlenen adreslere operasyonlar düzenlendiği kaydedilirken, Simav ilçesinde bir tekel bayisine yapılan operasyonda 96 parça alkol yapımında kullanılan kit ele geçirilmişti.

"Uzm.Dr Özüm Özkan Anne ve Babaları Uyarıyor"
Çocuklarımızın 10 Yaşına kadar mutlaka ortodonti muayenesi olması gerekiyor.
İlk Muayenelerimiz Ücretsizdir
Detaylı Bilgi ve Randevu İçin : 0 543 898 38 64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here