Vali Ali Çelik: Kütahya ormanları TB2 İHA’ya emanet

Vali Ali Çelik, Türkiye’de en fazla ormanlık alana sahip 5. il olan Kütahya’da yangınla mücadelede Bayraktar TB2 İHA'nın görev alacağını açıkladı. Vali Çelik, Bayraktar TB2 İHA'nın Zafer Havalimanında, yangın söndürme helikopterinin Tavşanlı’da konuşlandırıldığını söyledi.

0
270

Kütahya’da orman yangınlarıyla mücadele hazırlık çalışmaları Vali Ali Çelik’in başkanlığında masaya yatırıldı.

VALİ ALİ ÇELİK: TB2 İHA VE YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERİ KONUŞLANDIRILDI

Vali Ali Çelik, Türkiye’de en fazla ormanlık alana sahip 5. il olan Kütahya’da yangınla mücadelede Bayraktar TB2 İHA’nın görev alacağını açıkladı. Vali Çelik, Bayraktar TB2 İHA’nın Zafer Havalimanında, yangın söndürme helikopterinin Tavşanlı’da konuşlandırıldığını kaydetti.

ALINAN KARARLAR TATBİKATLA TEST EDİLECEK

Tüm kurumların iş birliği ve koordinasyon içerisinde büyük bir titizlikle çalışacağının altını çizen Vali Çelik, toplantıda alınan kararların uygulanabilirliğinin yapılacak orman yangını tatbikatıyla test edileceğini söyledi.

BİROL DÜNDAR: 464 PERSONEL, 93 ADET ARAÇ VE İŞ MAKİNESİYLE MÜCADELE EDECEĞİZ

Kütahya Orman Bölge Müdürü Birol Dündar; yangınla mücadelede 464 personel, 957 gönüllü, 93 adet araç ve iş makinesinin görev alacağını söyledi. 17 gölet, 46 su toplama çukuru ve 26 havuz olmak üzere 89 adet su kaynağı oluşturulduğunu belirten Dündar, 508 mahallede traktöre monteli motopomplu su tankerinin aktif olarak kullanıldığını dile getirdi.

Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Vali Yardımcısı Mustafa Güney ile komisyon üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda; faaliyetler, tedbirler, araç ve ekipman kapasitesi, orman yangınları ve orman yangını esnasında yapılan mücadele çalışmalarına ilişkin istişarelerde bulunuldu.

"Özel Kütahya Anadolu Hastanesi"
Lazerle Hemoroid (Basur) Ameliyatı Hastanemizde Yapılmaktadır.
Hemoroid ( Basur) Nedir? Lazerle Basur Tedavisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here