Vatandaş: “Kütahya’nın yaya trafiği çok sıkıntılı”

featured
service

Aslen İzmir’de yaşayan ancak son 6 aydır Kütahya’da bulunan bir vatandaş, Kütahya’daki yaya trafiği ile ilgili gözlemlerini dile getirdi. Trafik ışıklarının eşgüdümlü çalışmadığını iddia eden vatandaş “İki trafik akışının arasında beklemek zorunda kalıyoruz. Bu, kazaya çok açık bir durum” dedi.

Kısa süreliğine Kütahya’ya gelen bir vatandaş, yayaların trafikte yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti. Gözlemlerini aktararak yetkililerden çözüm bekleyen vatandaş, Zafer Meydanı Projesine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

“TRAFİK IŞIKLARI EŞGÜDÜMLÜ DEĞİL”

Kütahya’nın yaya trafiği açısından çok sıkıntılı olduğuna vurgu yapan İzmir’de yaşayan Kütahyalı vatandaş, haberde isminin açıklanmasını istemeyerek “Örneğin devlet hastanesi ek bina yolu üzerinde, bu Afyon yoluna giderken iki yolu ayıran tretuvar çok dar. Yaya bir kaldırımdan diğer kaldırıma geçerken trafik ışıkları eşgüdümlü değil. Yolun ortasında kadar yayaya geçit veren yeşil ışık, yolun tam ortasında karşı tarafa geçeceğiniz zaman kırmızı yanıyor. Yayaya geçit vermiyor. İki trafiğin arasında beklemek zorunda kalıyoruz. Bu, kazaya çok açık bir durum. Yayaların da can güvenliği açısından önemli. Sürücülere ne kadar güveneceğiz? Kırmızı ışıkta bile geçen sürücü var. Bunlara tanık oluyoruz. Trafik polislerine daha önce bahsettim bu konuyu, ama herhangi bir gelişme, düzelme olmadı. 6 aydır buradayım ve bunu dikkatle izliyorum” ifadelerini kullandı.

“MEYDAN FERAHLIK AÇISINDAN HOŞUMA GİTTİ”

Yeni yapılan Zafer Meydanı Projesini de değerlendiren vatandaş “Meydan ferahlık açısından hoşuma gitti. Fakat trafiği rahatlatmak açısından onu Kütahya’da devamlı yaşayacak olanlar daha iyi fikir vereceklerdir. Renk seçimini çok beğenmedim. Fakat vazonun var oluşuna ve Atatürk heykelinin tekrar konulmuş olmasına çok sevindim” diye konuştu.

Vatandaş: “Kütahya’nın yaya trafiği çok sıkıntılı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!