AÖL Açık Lise 2. dönem sınavları ne zaman, nasıl yapılacak? AÖL sınav tarihleri ve detayları belli oldu!

featured
service

Bu noktada ise “AÖL 2. Dönem sınavları ne zaman ve nasıl yapılacak, yüz yüze mi, online mı?” soruları yanıt aramaya başladı. Öte yandan Açık öğretim lisesi öğrencilerinin kayıt yenileme süreci devam ediyor. Peki, 2021-2022 Açık lise AÖL 2. Dönem sınavları ne zaman ve nasıl yapılacak, yüz yüze mi, online mı? İşte tüm detaylar…

AÖL 2. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Açık Öğretim Ortaokulu – Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi – II. Dönem Sınavı 2022 Mart ayında e-Sınav olarak uygulanacak.

Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi – III. Dönem Sınavı 2022 Temmuz ayında e-Sınav olarak yapılacak.

2022-2023 Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi- I. Dönem Sınavı Aralık 2022’de e sınav olarak gerçekleşecek. E-sınav’a katılacak öğrenciler MEB’in belirlediği binaların sınav salonlarında, bilgisayar üzerinden kamera ve gözetmen eşliğinde sınavlara katılacak.

Halen örgün eğitimde e-okulda aktif olarak kayıtlı olan öğrencilerin e okul sistemi üzerinden dönem atlatma işlemlerinin 4-6 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacağından, söz konusu öğrencilerden Açık Öğretim Lisesine geçiş yapmak isteyenlerin yeni kayıt iş ve işlemleri 07 Şubat 2022 – 11 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Halk eğitimi merkezi müdürlükleri ve yüz yüze eğitim kurumlarında yoğunluk oluşmaması adına, kayıtlar tüm öğrenciler için 11 Şubat 2022 tarihi mesai bitimine kadar uzatıldı.

AÖL Açık Lise 2. dönem sınavları ne zaman, nasıl yapılacak? AÖL sınav tarihleri ve detayları belli oldu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!