Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi yüzde 103’lük doluluk oranına ulaştı

featured
service

YKS yerleştirme sonuçlarına göre Türkiye’nin sağlık temalı devlet üniversitesi Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) yüzde 103 doluluk oranı sağladı.

Kurulduğu günden bugünlere gelişerek büyüyen ve bünyesine yeni bölüm ve programlar katan KSBÜ’de, doluluk oranı yine her sene olduğu gibi yüzde 100’ü aştı.

Öğrencilerin tercihi Sağlık Üniversitesi oldu. Buna göre KSBÜ’ye toplam bin 592 öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazandı.

“DOLULUK ORANIMIZ YÜZDE 103”

Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu konu hakkında, “Bu sene de gelenek bozulmadı, dolduk taştık. YKS 2022 yerleştirmelerine göre doluluk oranımız yüzde 103 oldu. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemizde 12 lisans, 13 ön lisans programımızda açılmış olan 1546 kontenjanın tamamına yerleştirme yapıldı. Okul birincileri ile sayı bin 592 oldu. Bizi tercih ederek yerleşen tüm yeni arkadaşlar için öğrenci kulüplerimiz şimdiden tanıtımlarına başladılar.” dedi.

“KSBÜ İSMİ ÜLKE ÇAPINDA YER EDİNDİ”

Rektör Kavuncu konuşmasının devamında, KSBÜ isminin artık ülke çapında yer edindiğini belirterek, “Artık üniversitemizin ismi ülkemizde de sağlık alanında yer etmeye başladı. Bunda mezun olan öğrencilerimizin geri bildirimleri, buradaki memnuniyet oranlarının yüksek olması da önemli bir faktör. Örneğin mezunlarımızın puanları, iş bulma olanakları çok yüksek. Kısa sürede iş buluyorlar. Çünkü sağlıkla ilişkili meslek grupları ve mevcut durumda bu alanda ülkemizde ve dünyada önemli bir ihtiyaç var.” diye konuştu.

“MESLEKİ BECERİ VE DONANIMLAR ÜST DÜZEYDE”

Kavuncu, sağlık eğitiminde de rekabet olduğunu ifade ederek, “Bugün artık tıp fakültesi sayısı özellerle birlikte 100’ün üzerinde bulunmakta. Sağlık bilimleri fakülteleri yine hemen hemen çoğu üniversitede var. İyi eğitim vermek zorundasınız. Bizler de bu yönde gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimizin hepsinin çok iyi uygulama almasını ve bu uygulamalarla mesleki beceri ve donanımlarının en üst düzeyde olmasını sağlıyoruz.” dedi.

YATAY GEÇİŞLERDE DE YOĞUN İLGİ BULUNUYOR

KSBÜ’ye yatay geçiş başvurularının da yüksek olduğunu vurgulayan Rektör Kavuncu sözlerine şöyle devam etti:

“Sadece yeni öğrencilerde değil, ara sınıflarda, yatay geçişlerde üniversitemize yine bine yakın geçiş başvurusu aldık. Bu da bir şekilde başka bir üniversiteye başlamış, devam eden ama üniversitemize gelmek isteyenlerin sayısı. Yoğun ilgi var. Önümüzdeki senelerde bu ilginin giderek daha da artacağını ve daha iyi puanlarla üniversitemize yerleştirme yapılacağını tahmin etmekteyiz. Tüm yeni gelen öğrencilerimize başarılar diliyor, aramıza hoş geldiniz diyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi yüzde 103’lük doluluk oranına ulaştı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!