Kütahya’da eğitim camiası için önemli adım

KSBÜ ve Nafi Güral Eğitim Vakfı, eğitim camiası adına önemli bir işbirliğine imza attı.

featured
service

KSBÜ ve Nafi Güral Eğitim Vakfı, eğitim camiası adına önemli bir işbirliğine imza attı.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) ve Nafi Güral Eğitim Vakfı arasında protokol imzalandı.

Protokolle NG Lojistik Pazarlama Yatırım ve Gayrimenkul Anonim Şirketi mülkiyetindeki Eskişehir kara yolu üzerinde bulunan üç katlı okul binası, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülsüm Güral Diş Hekimliği Fakültesi, Hastanesi ve Yerleşkesi olarak hizmet vermesi amacıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağışlandı.

 “EĞİTİM CAMİASI İÇİN ÖNEMLİ BİR KARAR ALINDI”

Protokol imza töreninde konuşan Vali Musa Işın, eğitim camiası için son derece önemli bir karar alındığını vurgulayarak, diş hekimliği fakültesinin öğrencileri yetiştirerek ülkenin sağlığına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

“VATANDAŞLAR DAHA NİTELİKLİ SAĞLIK HİZMETİNE ERİŞECEK”

KSBÜ Gülsüm Güral Diş Hekimliği Fakültesi, Hastanesi ve Yerleşkesinin üniversitenin gelişimine büyük katkı sağlayacağını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Tekin, binanın nitelikli sağlık hizmetleri için daha iyi bir ortam sunacağını ve Kütahya halkının nitelikli sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıracağını kaydetti.

“HİZMETİMİZ İLK DEĞİL, SON DA OLMAYACAK”

Nafi Güral Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Gülsüm Güral, eğitimin toplumun en öncelikli konularından biri olduğunu belirterek, bu hizmetin ilk olmadığını ve son da olmayacağını söyledi.

Eğitimin önemini ve değerini rahmetli kayınpederi Ali Güral’dan öğrendiğini belirten Güral, “Gönlümüzden geçen, imkânı olan hemşerilerimizin çok daha büyük hizmetlerini eğitim alanında toplumun yararına sunmalarının örneği olmasını temenni ediyorum. Evlatlarımın ve torunlarımın büyük dedelerinin ve Nafi dedelerinin açtığı bu yolda bayrağı devralarak hizmet edeceklerine gönülden inanıyorum.” diye konuştu.

Kütahya’da eğitim camiası için önemli adım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!