Üniversitelerde uzaktan eğitime dönüş başladı

Koronavirüsün 'Omicron varyantının hızla yayılması nedeniyle birçok üniversite 'online' eğitime geri döndü. Kütahya’daki 2 üniversitenin yüz yüze mi online olarak mı eğitim vereceği henüz belli değil.

0
2468

Omicron varyantının ardından vaka sayılarının 36 bini geçmesiyle, birçok üniversite uzaktan eğitime geri döndü.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin durumu ise akşam saatlerinde netlik kazandı.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Vural Kavuncu ve Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kazım Uysal, Kütahya Ajansı’na verdikleri bilgide, şuanda uzaktan eğitim kararı almadıklarını söylediler. KSBÜ Rektörü Kavuncu “Bugün için alınmış uzaktan eğitim kararımız yok. Şuanda yüz yüze eğitime devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yükseköğretim Kurulu’nun “Salgının seyrine göre program bazında inisiyatif üniversitelerde” açıklamasının ardından online eğitime dönen üniversiteler şöyle oldu:

İstanbul Teknik Üniversitesi yüz yüze yürütülen derslerin tamamında hibrit modeline geçti.

Koç Üniversitesi, 7 Ocak 2022’ye kadar tıp ve hukuk fakültelerinde uygulamalı dersler hariç diğer bütün derslerin online yapılmasını kararlaştırdı.

Boğaziçi Üniversitesi 4 Ocak 2022’ye kadar derslerin çevrim içi işleneceğini, talep doğrultusunda etkinliklerin ileri tarihe erteleneceğini açıkladı.

Işık ve Acıbadem Üniversitesi ise uzaktan eğitime geçtiğini duyurdu.

Maltepe Üniversitesi öğrencileri de finallerin online yapılması için bir imza kampanyası başlatmıştı.

MEB’den ise konuyla ilgili bir açıklama geldi. Dün toplanan Bilim Kurulunda okulların durumunun da görüşüldüğü belirtilirken, gözler bugünkü kabine toplantısına çevrildi.

"Özel Kütahya Anadolu Hastanesi"
Lazerle Hemoroid (Basur) Ameliyatı Hastanemizde Yapılmaktadır.
Hemoroid ( Basur) Nedir? Lazerle Basur Tedavisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here