2023 model Renault Broadway piyasaya çıkıyor

Otomobil sektöründeki dev isimlerden biri olan Renault, yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Fransız otomobil devi şimdi de 2023 model Renault Broadway modeli ile gündemde. İşte detaylar…

0
4793

Otomobil sektöründe şu sıralar önemli bir değişim söz konusu. Sebebi nedir bilinmez fakat, elektrikli otomobillere dönüşümde önemli bir eşikteyiz. Bu dönüşüme öncülük eden isimlerden birisi de Renault.

Pek çok markanın elektrikli modelleri son 2 yılda çıkmış olmasına karşın, Renault bu işe çok öncesinden girişmişti. Henüz pek çok marka elektrikli otomobil prototipi bile yapmamışken, Renault Fluence modelinin elektrikli versiyonuyla karşımıza çıkmıştı.

Elbette bu Renault’un son hamlesi olmadı. Fransız otomobil devi hali hazırda elektrikli otomobil portföyünü genişletmiş durumda. Muhtemelen önümüzdeki süreçte de genişletmeye devam edecek.

Hali hazırda Renault’un R5 modeli üzerinde ciddi çalışmalar yürüttüğünü biliyoruz. Buna ek olarak Renault 12 yani Türkiye’deki ismi ile Toros’un da elektrikli versiyonu üzerinde çalışmalar yürütüldüğü iddia ediliyor.

Fransız otomobil devinin üzerinde çalıştığı üçüncü model ise bir döneme damga vurmuş olan Broadway. Türkiye’de de önemli bir satış çizgisine ulaşan Broadway şimdi de elektrikli versiyonuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Broadway’in elektrikli versiyonunun Taliant’a benzeyeceği, en önemli farkın ise elektrikli motorla gelmesinden kaynaklanacağı belirtiliyor.

Malum şu andaki Zoe modeli, Clio’nun elektrikli versiyonu gibi lanse ediliyor. Broadway ise Taliant’ın elektrikli versiyonu olacak.

Otomobilin fiyatı da netlik kazanmış durumda. Sızdırılan bilgilere göre Broadway’in elektrikli versiyonu Zoe’den bir tık pahalı olacak. Aradaki farkın versiyon bazında 5 bin Euro ile 10 bin Euro arasında değişebileceği konuşuluyor.

Sonuç olarak Broadway’in fiyatının, mevcut Zoe’nin fiyatından yaklaşık olarak 200 bin TL daha fazla olacağını söyleyebiliriz. Bu da ülkemizdeki fiyat skalasının biraz yüksek olmasına zemin hazırlayabilir.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here