Bayram ikramiyeleri hesaplara yatacak!

Bayram ikramiyeleri, ülkemizdeki milyonlarca emeklinin her sene iki kez aldığı, emekli maaşlarına ek olarak verilen karşılıksız devlet ödemeleri olarak biliniyor. Bayram ikramiyeleri aynı zamanda şehit yakını, gazi, dul ve yetimler, iş göremezlik geliri alanlara da veriliyor. Bu seneki Ramazan Bayramı’na yaklaşık 1 ay kalmışken ikramiyelerin de ne zaman ödeneceği merak ediliyor. İşte detaylar…

0
1344

Geçtiğimiz sene enflasyona yakın bir oranda olacak şekilde 1100 TL’ye çıkarılan bayram ikramiyeleri, bu sene de artacak. İkramiyelerin, 1500-2000 TL arası bir tutarda olacağı öngörülüyor.

BAYRAM İKRAMİYELERİ ÖDENME TARİHİ

Ramazan Bayramı bu yıl 2 Mayıs’ta başlıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu bu yıl da bayram öncesi yapılacak bayram ikramiyesi ödemeleri için çalışmaya başladı. Bu nedenle bayram ikramiyeleri için net tarihin Nisan ayının son haftası olduğu biliniyor.

Asgari ücret, emekli aylıklarındaki yükselişin ardından ikramiyelerde bu yıl da artışa gidilmesi öngörülüyor.

En düşük emekli aylığı da 1500 liradan 2500 liraya bayram ikramiyesi için yıl sonu enflasyon oranının dikkate alınabileceği beklentisi hakimken son kararın Kabine Toplantısında verilmesi bekleniyor. Bu ayın sonuna kadar emekli dilekçesi verenler de ilk defa bayram ikramiyesi alacak.

"Uzm.Dr Özüm Özkan Anne ve Babaları Uyarıyor"
Çocuklarımızın 10 Yaşına kadar mutlaka ortodonti muayenesi olması gerekiyor.
İlk Muayenelerimiz Ücretsizdir
Detaylı Bilgi ve Randevu İçin : 0 543 898 38 64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here