Brent petrolün varil fiyatı 100 doların altına düştü! Akaryakıta her an indirim gelebilir

Brent petrolün varil fiyatı, arz endişelerinin yerini talep endişelerine bırakmasıyla uluslararası piyasalarda 97 dolar seviyesine geriledi. Bu gelişmenin Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına indirim olarak yansıması bekleniyor.

0
307

Dün günü 106,90 dolar seviyesinde tamamlayan Brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 14.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 8,52 düşüşle 97,79 dolar oldu. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü ham petrolün varili 93,84 dolardan alıcı buldu.

SON 2 HAFTANIN EN DÜŞÜK SEVİYESİ

Böylece, petrol fiyatları yaklaşık son iki haftanın en düşük seviyelerini gördü. Dünyanın ikinci büyük petrol tüketicisi Çin’de artan Kovid-19 vaka sayısının salgının en yoğun hissedildiği günlerdeki seviyelerine dönmesi piyasalarda talep endişelerine yol açarak fiyatların gerilemesine neden oluyor. Rusya ile Ukrayna arasında ateşkesin sağlanması için devam eden müzakereler ise piyasalarda arz endişelerini hafifleterek fiyatları baskılamaya devam ediyor.

14 YILIN ZİRVESİNE ÇIKMIŞTI

Rusya-Ukrayna savaşı ve yaptırımların etkisiyle brent petrolün varili 130 doları aşmış ve 140 dolar sınırına kadar yükselmişti. Böylece petrol fiyatları Temmuz 2008’den bu yana en yüksek seviyesini görmüştü.

"Uzm.Dr Özüm Özkan Anne ve Babaları Uyarıyor"
Çocuklarımızın 10 Yaşına kadar mutlaka ortodonti muayenesi olması gerekiyor.
İlk Muayenelerimiz Ücretsizdir
Detaylı Bilgi ve Randevu İçin : 0 543 898 38 64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here