Çocuğu olanlara nakit yardımı! Doğal gaz ve elektrik faturası desteği

featured
service

Kiracıları, ev sahiplerini, borcu olanları, sözleşmelileri… Herkesi yakından ilgilendiren yeni 25 milyarlık desteğin tüm detayları belli oluyor! Sosyal yardım paketinde neler olacak?

Yaklaşık 5.5 milyon vatandaşın 30 milyar lira düzeyindeki icra borçları tek tek silinecek. Ayrıca elektrik, su, doğal gaz, telefon abonelikleri için de kollar sıvandı! İşte herkesi ilgilendiren destek paketinin ayrıntıları.

3 milyonu aşkın üniversite mezununu sıkıntıya sokan KYK borçlarında da faizler silinecek. Vatandaşlar sadece anaparayı ödeyecek. Artan kira fiyatlarından sonra en çok sıkıntı çekilen alanlardan biri de ev fiyatları… Arabuluculuk sistemiyle ev sahipleri ile kiracılar arasındaki anlaşmazlıkların ortadan kaldırılması planlanıyor.

Aile Destek Programı konusunda da yeni gelişmeler var. Ailelere 450 – 600 lira arasında verilen paketin kaleminin yükseltilmesi bekleniyor. Çocuklara yönelik eğitim yardımı, çocuğu olan hanelere nakit yardımı gibi eklemeler de olacak.

Çalışmaları iki ayrı bakanlık sürdürüyor. Ekim’de Meclis’e gelecek düzenlemeler öncesinde detaylar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak.

Kamu görevi yapan 565 bin sözleşmelinin beklediği kadro çalışması da Ekim’de Meclis gündemine gelecek. Sermayeli kuruluşlarda çalışan sözleşmeli personel kadroya geçebilecek.

Kadroya geçişlerde kararname dışında kalan 90 bin işçi için çalışma tamamlandı. Bu kişilerin kadroya geçişleriyle ilgili de yeni düzenleme bekleniyor.

Yasal düzenlemenin Ekim’de Meclis’e gelmesi bekleniyor. 25 milyar TL’lik sosyal destek paketinde doğal gaz ve elektrik alanlarındaki desteklerin kapsamının çoğaltılması düşünülüyor.

Yardım miktarları da kalem kalem artacak.

Çocuğu olanlara nakit yardımı! Doğal gaz ve elektrik faturası desteği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!