EPDK’dan aralık elektrik faturalarına inceleme

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 1 Ocak’tan itibaren geçerli elektrik tarifelerinin aralık faturalarına yansıtıldığına yönelik şikâyetler üzerine aralık faturalarını mercek altına aldı.

0
283

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, şirketlerin ilk ve son okuma tarihleri arasındaki gün sayısına göre hesap yapmaları gerektiğini belirtti.

Yılmaz, “Perakende şirketleri, örneğin, aralık ayı içinde ne kadar gün varsa tüketimi ona göre oranlayarak eski fiyatlar üzerinden, ocak ayı içinde ne kadar gün varsa da yine tüketimi ona göre oranlayarak yeni tarife üzerinden hesaplama yapmak zorunda” dedi.

EPDK başkanı, elektriğin kullanıldığı ayın tarifesine göre faturanın belirlendiğini, başka tarife uygulayan şirketlerin ağır bedel ödemek durumunda kalacağını kaydetti.

Yılmaz, şunları kaydetti:

“1 Ocak’tan itibaren geçerli olan tarifelerin aralık ayı faturalarına yansıtıldığı yönünde kurumumuza şikâyetler geliyor. Şirketlerin faturaları hesaplama yöntemi bellidir. Hiçbir şirket bu metodun dışına çıkamaz. Vatandaşlarımızın en ufak bir tereddüdü varsa internet sitemizdeki fatura hesaplama modülünü kullanmalarını ve herhangi bir hata tespit ederlerse kurumumuza acilen başvurmalarını bekliyoruz.”

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here