Gediz Güveci için coğrafi işaret tescil belgesi alındı

Uzun yıllardan beri Kütahya’nın Gediz ilçesinin unutulmaz damak tadı olarak bilinen ve eşsiz özelliğe sahip meşhur "Gediz Güveci", Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenerek coğrafi işaret tescil belgesi aldı.

0
197

Gediz Güvecini nesilden nesile aktarmak istediklerini dile getiren Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak ülke ve bölge ekonomisinin kalkınmasına termal, kayak ve turizm yatırımlarıyla verdikleri katkının yanında, yerel ve kültürel değerlerin korunması için projeler hazırladıklarını ifade etti.

Bölgenin tek coğrafi işaretli ürününün “Gediz Güveci” olduğunu belirten Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak “Yöresel ürünlerin geleneksellik ve kalite bakımından değerlendirilmesi sonucu Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Gediz Güveçimiz coğrafi işaret aldı.

Gediz Belediyesi’nin girişimleri sonucunda Türk Patent ve Marka Kurumundan coğrafi işaret belgesi almanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Bu belge ile Gediz Güveci yasal koruma altına alınmıştır. Bölgenin ve Gediz’in ilk coğrafi işaretli ürünü olarak da bu çok önemlidir” dedi.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here