Kütahya’da 386 projeye 15 milyon lira hibe desteği

featured
service

VALİ ALİ ÇELİK: İŞLETMELERİNİZİN SORUMLULUĞU VAR

Vali Ali Çelik, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Kütahya’da 29 milyon TL tutarındaki 386 projeye 15 milyon TL hibe desteği sağlandığını söyledi. Vali Çelik, “Gelecek vizyonunuzun, sizin çabanızın desteklenmesi adına büyük bir destek. Umarım faydalı olur ve örnek olur. Sizin yapacağınız işletmelerin öyle bir sorumluluğu var. Bugün belki bireysel bir iş, bir gözükse de yapacağınız her işletme çevrenizde bulunan insanlara örnek olacak. ” dedi.

“TARIMSAL ÜRETİMİ İŞLETME BOYUTUNA TAŞIMALIYIZ”

Tarımsal üretimde işletme modelinin yaygınlaştırılması için verilen desteklerin önemine dikkat çeken Vali Çelik, “Sürdürülebilir tarım politikalarının geliştirilmesi hepimizin görevi. Tarımsal destekler, çiftçimizin her konuda desteklenmesi bu konudaki temel bakış açısı. Tarımdan katma değer alabilmek için yapılması gereken en önemli şey işletme mantığına dönülmesi. Tarımsal üretimi işletme boyutuna taşıyacak ekipman desteği ise kırsal kalkınmanın temel dinamiğini oluşturuyor. Bu anlamda 2006-2021 yılları arasında çiftçilerimize 5 bin 591 projeye 75,1 milyon TL hibe ödemesi sağlandı. Çiftçilerimiz, desteklerden faydalanarak kurdukları işletmelerle önümüzü açan, örnek olacak projeler ortaya çıkardı” diye konuştu.

“GENÇ ÇİFTÇİLERİMİZ ÖRNEK OLACAK”

Bu yıl ilk kez uygulanacak olan Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi hakkında da konuşan Vali Çelik, “Sulama sistemlerinin yaygınlaştırılması, eğitim almış genç çiftçilerimizin örnek teşkil edebilecek tarım ve gıda güvenliğinin parçası olması da çok değerli. Umarım bugün atılan ilk adımlar büyük işlere dönüşecek işletmelerin başlangıcı olur” ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanlığının ülke genelinde tarımsal projelere 70’in üzerinde farklı kalemde destek verildiğini söyleyen İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık; Kütahya’da 2022 yılı içinde 347 ekonomik ve altyapı, 21 sulama ve 18 uzman eller projesine hibe desteği verileceğini kaydetti.

İmza töreni, proje sahiplerinin sözleşme metnine imza atmasıyla sona erdi.

Kütahya’da 386 projeye 15 milyon lira hibe desteği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!