TOKİ’den 163 bin liraya ev sahibi olma fırsatı! İşte Kütahya’daki fiyatlar

featured
service

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara TOKİ’den bayram müjdesi geldi. TOKİ, dar ve orta gelirli vatandaşlar için içlerinde Kütahya’nın da içinde olduğu 24 ilde 3 bin 151 konutu 163 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkarıyor. Peki TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak? TOKİ başvuru şartları neler? TOKİ başvurusu nereden yapılır? İşte tüm merak edilenler…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye genelinde 24 ilde toplam 3.151 konutu düşük taksit ve uzun vadelerle kuralı satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

2+1 ile 3+1 dairelerin olduğu konutların fiyatları 163 bin liradan taksitler ise 1.442 TL’den başlıyor. 24 ildeki kuralı satışlara başvurular 18 Temmuz’da başlayacak. İşte il il ev fiyatları…

20 YIL VADELİ

Kuralı satışlara başvuru yapacak vatandaşlar yüzde 10, 12, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade ile konut sahibi olabilecek.

BAŞVURULAR NASIL OLACAK?

Başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla her il için tarihler değişmekle birlikte 04 Ağustos’a kadar kabul edilecek.

Konutlara başvuru yapacak vatandaşların 18 yaşını doldurmuş ve Türk vatandaşı olması gerekiyor.

TEK BAŞVURU ŞARTI

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresi’nden konut satın almamış olması şartları aranıyor.

Ayrıca kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek, birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacak.

KÜTAHYA: Merkez ve Dumlupınar projelerinde 198 konut satışa sunuldu. Taksitlerin 1.906 TL’den başladığı projedeki konutların fiyatı 508 bin liradan başlayacak.

TOKİ’den 163 bin liraya ev sahibi olma fırsatı! İşte Kütahya’daki fiyatlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!