Vali Ali Çelik, kadın kooperatiflerinin açılışına katıldı

Kütahya’nın Domaniç ilçesine bağlı Çamlıca köyünde kurulan “7 Renk Kadınları Sosyal Dayanışma Üretim ve İşletme Kooperatifi Kütahya Şubesi” ve “Domaniç Çamlıca Üretici Kadınlar Kooperatifi” düzenlenen bir törenle açıldı.

0
34

Kütahya’nın Domaniç ilçesine bağlı Çamlıca köyünde kurulan “7 Renk Kadınları Sosyal Dayanışma Üretim ve İşletme Kooperatifi Kütahya Şubesi” ve “Domaniç Çamlıca Üretici Kadınlar Kooperatifi” düzenlenen bir törenle açıldı.

“KADINLARIN BİR ARADA OLUŞTURUCAKLARI GÜÇ İNANILMAZ DEĞERLİ”

Kadınların üretime katkı sunmak için ortaya koydukları iradenin çok değerli olduğunu söyleyen Kütahya Valisi Ali Çelik, “Bugün sizinle bir arada olmak benim için çok büyük önem arz ediyor. Özellikle Domaniç’te siz değerli kadınların bir araya gelmesi, ülkemizdeki üretim alanında katkı sunmak için bir arada olmaları ve burada bu kıvılcımın ateşlenmesi çok değerli. Kadınların bir arada oluşturulacakları güç inanılmaz değerli. Çünkü onlar sosyal hayatın, ekonomik hayatın paydaşları. Ciddi anlamda bir kazanım olacağını değerlendiriyorum” diye konuştu.

“YA ÜRETEREK VAR OLACAĞIZ YA DA TÜKETEREK YOK OLACAĞIZ”

“Ya üreterek var olacağız ya da tüketerek yok olacağız” diyen Vali Ali Çelik, kooperatifin diğer köylere de örnek olmasını dileyerek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Zaten her bir kadın ailesini var etmek, çocuğunu yetiştirmek, ayakta kalmak için ciddi bir emek ve üretimin parçası oluyor. Bir de ekonomik kalkınmanın bir parçası olduğu zaman onlara saygımız, minnetimiz ve duamız artıyor. İnşallah bugün burada başladığı gibi sevgiyle, emekle, bir arada ve birlikte olarak uzun yıllar köyümüze, ilçemize ve şehrimize hizmet eder. Diğer köylerimize de örnek olur.”

Açılışın ardından kooperatifi gezerek bilgiler alan Vali Ali Çelik, “Ürünlerin tüm Türkiye’ye ulaşması için biz de ne gerekiyorsa yapacağız” dedi. Vali Ali Çelik’in her zaman yanlarında olduğunu belirten kadınlar, destekleri için teşekkür ettiler.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here