70 bin fidan toprakla buluşuyor

Kütahya’da orman yangınlarına karşı il genelinde ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor.

featured
service

Kütahya’da orman yangınlarına karşı il genelinde ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü fidanları toprakla buluşturarak doğaya hayat vermeyi amaçlıyor.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Simav Orman İşletme Müdürlüğü Naşa Orman İşletme Şefliği tarafından 142 Ha. alanda ağaçlandırma çalışması yapılacağı açıklandı.

Dikim yapılacak sahada incelemelerde bulunan Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Savaş Ünle; saha hakkında Simav Orman işletme Müdürü Necmi Topal’dan bilgiler aldı.

‘AMACIMIZ GELECEĞE NEFES OLMAK’

Naşa Ağaçlandırma sahasına karaçam, sedir, kızılçam ve fıstıkçamı olmak üzere toplam 70 bin tüplü fidan dikileceğini dile getiren Bölge Müdür Yardımcısı Savaş Ünle; ‘Amacımız orman yangınları ile mücadelenin yanı sıra orman ve orman kaynaklarını, her türlü tehlikeye karşı korumak ve aynı zamanda yarınlar için orman alanlarımızı çoğaltarak, geleceğe her daim nefes olmak. Yeni ormanlar için yaptığımız tüm çalışmalarda emeği geçen personelimize teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyorum.” diye konuştu.

 

 

70 bin fidan toprakla buluşuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!