Araç bakımına girecekler yandı

Döviz artışına bağlı olarak, oto yedek parça fiyatlarında yaşanan artış, sanayi esnafını ve araç sahiplerini zor durumda bırakıyor. Sıfır yedek parça fiyatlarının yükselmesi, bu alanda ikinci el piyasasının oluşmasına neden oldu.

0
2212

Otomotiv sektöründeki döviz kuruna bağlı yaşanan dalgalanma, otomobil yedek parça fiyatlarını da aşırı derecede yükseltti. Sıfır yedek parça fiyatlarındaki tırmanış nedeniyle sektörde ikinci el piyasası oluştu.

Kütahya Sanayi Sitesi esnafı, yedek parçada ikinci elin düşük maliyet nedeniyle rağbet görmeye başladığını, ancak bunun da farklı mağduriyetler meydana getirdiğini söylüyor.

Kütahya Ajansı’na konuşan bir sanayi sitesi esnafı, “Eskiden 10 lira kazanıyorsak bu şimdi 3 liraya düştü. Artık yarınımızı bile göremiyoruz. Müşteri de mağdur oluyor” diye tepki gösterdi.

Otomobilde ikinci el yedek parça kullanımının yaygınlaşması, vatandaşların garantisiz olarak alışveriş yapmasına yol açıyor. Bu durumda da yaşanan sıkıntıların yine esnafa fatura ediliyor olması, sanayi esnafını daha da zora sokuyor.

Derm House Güzellik Merkezinden Yılın Son Kampanyası
Detaylı Bilgi İçin : 0 274 224 11 33

Buz Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here