Ceyda Çetin Erenler’den İYİ Parti’deki kadına şiddete kınama

featured
service

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, İYİ Parti Kütahya İl Yönetim Kurulu Üyesi Sülbiye Yüksel’e şiddet uygulanmasına tepki gösterdi.

Erenler, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

“Türk kadınının en büyük timsali, Osmanlı İmparatorluğu’nun Devlet Anası, Hayme Ana’nın memleketi, seçim bölgem Kütahya’da; bugün yaşanan kadına şiddet olayı hepimizi derinden etkiledi. Kadın bir Genel Başkanın başkanlık ettiği İYİ Parti’nin Kütahya il yönetim kurulu üyesi, yine aynı partide siyaset yapan ilçe başkanı tarafından küfürlere ve fiziksel şiddete maruz kaldı. Hepimizi ziyadesiyle müteessir eden bu çirkin hadiseyi şiddetle kınıyor, mağdur olan kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Açıklamanın devamında Erenler, şöyle devam etti:

“AK Parti olarak kadına şiddetle sıfır tolerans ilkesiyle,  bugüne kadar kıyasıya mücadele ettik, etmeye de devam ediyoruz. Bu faciada; saldırganla mağdurun aynı partide olması hele hele de siyasetle iştigal edip örnek teşkil etmeleri gerekirken, isimlerinin bu şekilde anılmasını olayın ayrıca vahim bir tarafı olarak görüyorum. Kadim şehrimiz Kütahyamız’ın isminin böyle bir olayla gündeme gelmesinden de son derece üzüntü duydum. Maalesef son günlerde muhalefet partilerinin gerek TBMM’mizde, gerekse farklı mekânlarda aziz milletimizin huzurunda sergilediği olaylar hepimizi utandırmaktadır. Muhalefet partileri küfür eden, şiddet uygulayan gibi olumsuz sıfatlarla her geçen gün daha da fazla anılır olmaktadırlar. Ak Parti olarak; siyasete yakışmayan bu çirkin üslup ve tavırlara 84 milyon vatandaşımızın, bilhassa çocuklarımızın ve gençlerimizin şahit olmaması için ne gerekiyorsa yapacağız.”

Açıklamasının son kısmında ağır eleştirilerde bulunan Erenler “Çok iyi küfreden, çok iyi şiddet uygulayan İYİ Partinin ilerleyen günlerde daha nasıl iyiliklerini göreceğiz bakalım.” ifadesini kullandı.

Ceyda Çetin Erenler’den İYİ Parti’deki kadına şiddete kınama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!