Halk otobüsü şoföründen yaşlılara ağır hakaret: “Beleşçiler…”

featured
service

Geçen hafta otobüsteki bir yolcu tarafından cep telefonuyla kaydedilen görüntüde, bir halk otobüsü şoförünün durakta bekleyen 65 yaş üstü vatandaşları almamasına otobüsteki diğer yolcular tepki gösterdi.

Vatandaşlarla tartışmaya giren otobüs şoförü, “beleşçiler” diye nitelendirdiği  65 yaş üstü insanları aşağılayıcı ifadeler kullandı.

Görüntüde, otobüs şoförü, 65 yaş üstü vatandaşlar için Kütahya Belediyesinin tam bilet üzerinden ödemesi gereken parayı ödemediğini gerekçe göstererek 65 yaş üstü yaşlı insanlara yönelik her türlü “pisliği” yapacağını söyledi.

KÜTAHYA BELEDİYESİNİN 4 AYDIR ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNE ÖDEME YAPMADIĞI İDDİA EDİLDİ

Belediye Başkanı Alim Işık, şubat ayında yaptığı açıklamada, şehir içi ulaşımda 65 yaş üstü vatandaş ayrımının kalktığını, 65 yaş üstü vatandaşların tam bilet üzerinden desteklenmesi konusunda mecliste alınan karar ile uygulamaya başladıklarını söylemişti.

Başkan Işık, “Otobüs işletmecilerimiz geçmişte olduğu gibi 65 yaş üstü vatandaşlarımızı, ‘hor görecek, bunlar indirimli biniyor, ya da çok özür diliyorum bedavacı’ gibi görünmekten kurtuldular. Kütahyalı hemşerilerim şunu bilsinler, ister genç ister normal yaş, isterse 65 yaş üstü vatandaşımız arasında bir ayırım kalmamıştır.” ifadelerini kullanmıştı.

Özel halk otobüsü esnafı ise bugüne kadar herhangi bir ödeme yapılmadığını öne sürdü…
İşte o görüntüler…

 

Halk otobüsü şoföründen yaşlılara ağır hakaret: “Beleşçiler…”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kütahya Haberleri - Kütahyadan Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!